Reklamı Geç
OZART Yapı Sami Altınöz
Nissan Arslanoğlu’ndan son fırsat!!
CHP
Nissan Arslanoğlu’ndan son fırsat!!
Oğuz Kağan Neşeli

Oğuz Kağan Neşeli

Mail: [email protected]

AVRUPA'NIN KANLI HAÇLI SEFERBERLİĞİ  KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR 

AVRUPA'NIN KANLI HAÇLI SEFERBERLİĞİ 
KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR 

* Avrupa'nın geleceği, nereye gidiyor.
Avrupa'da dalga gibi yayılan aşırı milliyetçilik ve ırkçı söylemleri Avrupa'yı nereye sürükleyecek.

* Acaba Avrupa faşist bir kıtaya doğru mu kayıyor.Avrupa’da aşırı milliyetçilik dalga gibi yayıldı. Irkçı söylemler başını aldı gidiyor. Avrupa faşist bir kıtaya doğrumu yöneliyor. Ve artan Türk-İslam düşmanlığı bu yüzden artarak devam ediyor.

* Batı uygarlığı insan özgürlüğünü reddeden bir siyasal çözülme içerisindedir. Bunun altında yatan asıl sebep Batı’nın İkinci Dünya Savaşından sonra yaşadığı derin insanlık krizidir. Batı’nın krizi manevi bir krizdir, anlam üretememe krizidir. Bütün bu krizin Türk düşmanlığına yönelmesi Batı’nın tarihsel bilinçaltının ortaya çıkışının eseridir.

* Batı’nın buradan varacağı bir yer yoktur. Demokrasi ve insan haklarından uzaklaşan Batı’nın daha derin bir krizde sarsılması ciddi bir insanlık sorununa yol açabilir. 11 Eylül sonrası ABD’de patlak veren İslamifobia 2004 sonrası Avrupa’da El Kaide eylemleriyle belirli bir seviyeye çıktı. El Kaide’nin yarım bıraktığı İslam düşmanlığı 2012 sonrası DAEŞ terör örgütüyle iyice şekillendi.

* DAEŞ’in ortaya çıkardığı durumdan istifade ettiler. İslam karşıtlığı, Türk düşmanlığı gibi kavramlar şu an AB üyesi ülkelerin tamamında sağcı, solcu ayrımı olmadan tüm siyasi partilerin bir numaralı seçim malzemesi haline geldi. Irkçılık yaparak iktidar olup, AB’yi bir arada tutmayı hedefliyorlar.

* Avrupa islam ve Türk düşmanlığını ön plana çıkararak Avrupa toplumunun içinde kin ve nefreti empoze ederek Avrupa halkına psikolojik bir baskı yapıyorlar. Böylece Avrupa Birliğinin parçalanmasını engellemeye çalışıyorlar . Avrupada Haçlı zihniyeti açık bir şekilde tekrar ortaya çıkarmak için elerinden geleni yapıyorlar.

* Bunun son örneği Vatikanın dini lideri Papa avrupa liderini 25 .03.2017 tarihinde topladı. Papa Francesco, Avrupa Birliği'nin (AB) kurucu anlaşması kabul edilen Roma Antlaşması'nın 60'ıncı yıldönümü münasebetiyle Roma'ya gelen 27 AB hükümet ve devlet liderini Vatikan'da kabul eti. BU toplantının asıl sebebi dagılmakta olan Avrupa Birliğini Haçlı zihniyeti altında birlikte tutmak için elerinden geleni yapıyorlar. Ama ne yazık ki bunu Müslüman ve Türkleri düşman ilan ederek yapıyorlar.

* Türkiyenin Ortadoğu’da demokratik bir ilerlemeyi temsil etmesi ve bölgemizdeki komşu ülkelerle ekonomiksel olarak anlaşması Avrupa yı rahatsız etmiştir. Batılıların esas endişesi, Türkiye’nin bu değerlerle yükselirken Batı’nın vesayetinden çıkması, Batı-bağımlı ilişkilerin yerini karşılıklılık esasında eşitlik temelinde yeniden kurulmasını talep etmesi içindir.

* Türkiye demokrasi ve bağımsızlığını savunurken aynı zamanda milletler arasındaki eşitliği esas alan bir yeni dünya anlayışını dile getirmesinden dolayı Batı’nın Erdoğan ve Türkiye düşmanlığının arkasında bu sebepler vardır.

*Türkiye Avrupalı ülkelerle gerçek anlamda sahada rekabet edebilir hale gelmiş durumdadır. Bugün itibariyle baktığınızda Türkiye, Ortadoğu’da Avrupalı ülkelerin hemen hepsinden daha fazla aktör konumundadır. Bu durum Avrupalıları müthiş derecede rahatsız etmektedir.

* Bundan dolayı avrupa pkk ya destek vermekten çekinmiyorlar. Pkk nın Avrupa da gösteri ve miting yapmasına izin veriyor. Son olarak İsviçre de parlamento binasında Cumhurbaşkanımıza hakaret ve tehdit içeren posterin asıĺmasına izin vererek niyetlerini belli ediyorlar.

* Türkiye nin Avrupa Birliği'ne 54 yıldır alınmamasının asıl sebebinin Haçlı zihniyeti olduğu artık açık bir şekilde belli olmuştur .Bu Haçlı zihniyetine karşı Türkiye'nin siyasi ekonomik ve askeri ve olarak daima güçlü olması lazımdır.

Oğuz Kağan Neşeli

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Yükseliş