Reklamı Geç
Ekrem
Vakıf Katılım
Vakıf Katılım
Ekrem
Hidayet Şişkin

Hidayet Şişkin

Mail: [email protected]

BENCİLLİK ÜZERINE

BENCİLLİK ÜZERINE

 

Dünya hayatında hep kötülük işleyen bir adamı ölünce cehennem kapısında bir melek karşıladı. Melek adama şöyle seslendi: ”Hayatta iken tek bir gün bile birisine iyilik yaptıysan buraya girmeyeceksin.”

 

Günahkâr adam uzun süre düşündükten sonra bir keresinde ormanda gördüğü örümceği hatırlar. Balta girmemiş ormanda yürürken önüne bir örümcek ağı çıkmıştı. Adam ağı bozmamak ve örümceği ezmemek için o gün yolunu değiştirmişti. Heyecan içinde o günü, Meleğe anlattı.

 

Melek adama gülümsedi ve ardından elini şaklattı. Göğe bir örümcek ağı inmişti. Adam bu ağa tutunarak cennete girebilecekti. Adam neşe içinde tırmanırken cehennemden bazıları da bu ağa tutunarak cennete girmeye çalıştılar.

Ama adam ağın o kadar çok insanı taşımayacağından korkarak onları itti. Tam o sırada ağ gerçekten de koptu ve diğerleri ile birlikte adam cehenneme düştü.

 

“Yazık” dedi melek.

“Bencilliğin, hayatında işlediğin tek iyiliği de kötülüğe dönüştürdü, o insanlara şefkat gösterseydin eğer, ağın herkesi taşıyabileceğini de görürdün.”

 

         Yaşamın örümcek ağını örenin insanın kendisi değildir. O, bu ağda sadece bir teldir ve bu ağa yaptığı katkıyı aslında kendi yaşamına yapmaktadır. 

 

Hiç kimse için yargıda bulunmadan, akışta kalarak yolculuğumuzu tamamlamak ve yolculuk bittiğinde yaptığımız güzel işlerin varlığı ve çokluğu ile bahtiyar olmak temennisiyle. 

Her şey bütünün hayrına olsun.

Eyvallah.

Antikya

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Yükseliş