Reklamı Geç
Lufian
Yükseliş Koleji
Samandağ Hastanesi
Musullu Ticret
Dr. Pınar Yozgatlı Karagülle

Dr. Pınar Yozgatlı Karagülle

Mail: pkaragulle@gmail.com

Botoks nedir ne değildir ?

 

Botoks nedir ne değildir ?


Botoks, dünyada estetik deyince en çok konuşulan ve tercih edilen uygulamaların başında geliyor. Ancak botoks uygulamalarıyla ilgili pek çok yanlış bilinen durumlar mevcut.Alanında uzman kişilere danışmalı ve uzman hekimler tarafından yapılmalı.Basit bir işlem değildir . Basit bir ilaç değildir . 


Doğru ya da yanlış pek çok bilgi var ; yanlış olanı yılan zehiri olduğu ve mimikleri yok ettiği bilgisi .Yüzünüzde ilk ortaya çıkan kırışıklıkların sebebi mimiklerimiz. Mimiklerimizi durdurmamız mümkün değil kaşlarımızı kaldırdığımızda alnımızda paralel çizgiler oluşuyor ,güldüğümüzde gözümüzün kenarında kaz ayakları dediğimiz çizgiler oluşuyor ,bir de kaşları çatıyoruz ki burada da çizgilerimiz oluşuyor. 
Bu çizgiler dediğim kırışıklıklar zamanla bu mimiği yapmasanız da orada görünüyor oluyor ve biz bu durumda kırışmış oluyoruz. Yani üst yüz bölgesindeki bu mimik kırışıklıkların aslında yaşlanmayla tam olarak bir ilişkisi yok onu mimiği ne  kadar çok yaptığınızla ilişkisi var. Üst yüz bölgesindeki bu mimiklere bağlı olan kırışıklıkları Toksin (botoks)uygulamasıyla durdurabiliriz. Bu yüzden erken başlamak çok önemli. 


Ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi......


Erken başlayınca kırışıklıklar derinleşmeden önlem almış oluyoruz. Yılda bir kaç defa yaptırarak sağladığımız bu karı uzun süre devam ettirebiliyoruz. Burada birkaç önemli şey var toksin uygulaması öncelikle zararsızdır. Mimiklerin tamamen kaybı istenmiyorsa toksin uygulaması buna göre yapılabilir. Maskeli gibi donuk bir yüzle dolaşmayı hiç kimse istemediği için botoksta uzun süre kaçanİnsanları görüyorum. Oysaki ne kadar erken başlanırsa botoks yaptırdıgınız o kadar anlaşılmaz diye anlatıyorum bütün hastalarıma. 


Erkek hastalarım da kadınlar kadar istekli.....


Çoğu kadın hastamın eşleri botoks yaptırdığını bilmez. Ama oldukça dinamik görünen kadınların olduğunun sizde farkındasınızdır. Çok önemli bir sır vermek istiyorum kaşlarınızı attığınızda gözlerinizi kısarak güldüğünüzde sadece kırışmıyorsunuz aynı zamanda üst göz kapağınızı aşağı doğru düşmesine yardımcı oluyorsunuz. Toksin uygulaması üst göz kapağının düşüşünü yavaşlatıyor bence çok önemli bir sır verdim size hadi şimdi bunu düşüne kalın....

Whatsapp İhbar Hattı

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Odabaşı PTT