Reklamı Geç
Gökçesan
Güler Tekstil Acil Kıyafet
Güneyler
Zeno Mobilya
Mustafa Hakan Dönmez

Mustafa Hakan Dönmez

Mail: [email protected]

BUGÜN 50.GÜN 

 

BUGÜN 50.GÜN 

 

Merhaba siz değerli Hatay'lı dostlarımız. 

 

Mekanlarınız cennet olsun uykusunda ölüme yakalanan canlarımız, geçmiş olsun yaralılarımız,  başımız sağolsun yaralı yüreklerimiz, başımız sağolsun TÜRKİYE.

 Hayatta olsak da sizlerle birlikte öldüğümüzü hiçbir zaman unutmayın. Sizlerin hatırınız, hatıralarınız  için yeniden Antakya'da olacağız ve sizi, günün her saniyesinde her dakikasında her saatinde sonsuza dek yad edeceğiz bundan böyle. Bazen ağlayacağız bazen susacağız, güzel anılara buruk  tebessümler ederek bir noktaya dalıp gideceğiz bazen de.

Sonra dalmaktan vazgeçip geri geleceğiz kendimize sizlerin ve Antakya'nın anıların canlı tutatanilmek adına.

Yaşatacağız o şehri, içine sizin hatıralarınızı doldurarak, yaşatacağız sizlerin herbirini yüreklerimize sığdırarak. Yedisinde olduğu gibi, ellisinde, seneyi devriyesinde ve gelen her yenilerinde siz yüreklerimizi rahmetlerle dualarla tek tek yad edeceğiz.

 

"COĞRAFYA KADERDİR"

Coğrafya kaderdir ve  eğrildiklerinde coğrafyalar, onları yeniden düz etmek için Allah, yine kullarını matematikle ödevlendirir.  Biz de bu ödevi  tartışmasız görevi  addederiz kendimize. 

Ne mutlu ki bu görevi bu devirde bu kadim topraklarda yaşayan bizlere nasip etti. 

Bu ne yüce bir görevdir ki seçilmiş insanlara verilmişçesine gıpta ettirir, kıskandırır diğerlerini.

 Binlerce sene boyunca defalarca eğrilen çizgileri doğrultmak için  bu toprakları terk etmeyen nesillere yeniden eklenen  neslin fertleri olmak,  kaçırlmayacak bir fırsat, geri çevrilemeyecek güzellikte  bir lütuf, tarifi imkansız bir lezzettir. Şükürler olsun rabbimize.

 

Şimdi,

6 Şubat Depreminde kaybettiğimiz canlarımızın hatıralarına anıtlar dikme  zamanı.  Görebiliyorum Habibi Neccar Dağı'nda kocaman bir tane şimdiden, bir tane uzanan Asi Nehri'nin yanıbaşında, değerli rektörün  dile getirdiği Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi'nin tam kalbinde. Vali Göbeği'nde, Köprübaşı'nda. Hatay'ın bütün ilçelerinde, mahallelerinde... 

 

//mhd

 

BİR KALEMİMİN OLMAYIŞI, BİR YAKIN GÖZLÜĞÜMÜN BULUNAMAYIŞI, BİR MASAMIN VE MASAMIN ÜSTÜNDE BİR BİLGSAYARIN DURAMAYIŞI ASLA BAHANEMİZ OLAMAZDI YAZMAK İÇİN.

 

SENİ YAZMAM GEREKİYORDU ANTAKYA, SİZİ YAZMAM GEREKİYORDU ANTAKYA'NIN KADİM HALKI.

SAĞLIKLA KALIN.

 

Diva Otel

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Diva Otel