Reklamı Geç
Kapan
Fima Oto Durmuş Yıkar
Fima Oto Durmuş Yıkar
Fima Oto Durmuş Yıkar
Oğuz Kağan Neşeli

Oğuz Kağan Neşeli

Mail: [email protected]

BÜYÜK SAVAŞA AZ KALDI 

BÜYÜK SAVAŞA AZ KALDI 

 

* Rusya nın Suriyede rejimi desteklemesi İngiltere nin Avrupa Birliği den ayrılması Trump ın ABD Başkanı seçilmesinden sonra dünyada bütün dengeler değişti. 
 

* ABD açıkça Avrupa Birliğine bundan sonra kendi güvenliğini kendi sağlaması gerektigini ve Nato nun askeri harcamalarının Avrupa Birliği tarafından desteklenmesi gerektiğini söylemesi Avrupa Birliğini büyük bir panige sevketdi . 
 

*Avrupa Birliği nin ayakta kalması için Ortadoğu da kargaşa ve çatışma ortamının sürmesi gerekmektedir. Avrupa ve ABD de bu konuda NATO’ yu kulanmakta çekinmiyecektir. 
 

* Bundan dolayı Batının Haçlı zihniyeti Irak ve Suriye’de Türkiye ile savaşmakta olan terör örgütlerini açık bir şekilde desteklemektedir. Ortadoğu'yu terör örgütleri ile şekillendirmek için ellerinden geleni yapacaklar. 
 

* Batı’nın Haçlı zihniyeti bölgenin huzur ve refahını istemiyor. Ortadoğu ve İslam coğrafyasının kaosa sürüklenmesi, Müslümanların, başlarını kaldıramayacak derecede birbirlerine girmesii hedefleniyor. 
 

. *Tüm bunlar, NATO’da birlikte olduğumuz müttefik görünümlü stratejik düşmanlarımız tarafından, Türkiye’ye rağmen yapılmak istenmektedir. 
 

*ABD'nin en son Suudi Arabistana 280 milyar dolarlık silah satışı anlaşması Trump' ın Suudi Arabistan 'a haraç kesmesinin modern bir şeklidir. 
 

* Bu anlaşmanın Ortadoğu ya ilk yansıması Katara altı arap devletinin siyasi ve ekonomik ambargo uygulamasıdır. 
 

* Ortadoğu nun ikinci çıban başı ise İran'ın izlediği mezhep politikasıdır . İki hafta önce iranda yaşanan vahim bir olay bunun en açık örneğidir. 
 

* İranda yaşan olay şu şekilde vuku etmiştir. İran ordusuna mensup 2 komutan PKK’nın İran şubesi olan PJAK tarafından öldürülmüştür 
 

* PJAK’ın öldürdüğü İranlı askerlerden dolayı Tahran’da bir askeri yetkili Ankara’yı suçladı. Tahran’ın bu ithamı düşündürücüdür. 
 

* Yıllardır el altından PKK’ya destek verip terör örgütünün sözde komutanlarını İran’da ağırlayıp taktik veren İran’ın bu konuda Türkiye’yi suçlamaya hakkı kesinlikle yoktur. 
 

* İran, Kuzey Irak’ta Türkiye’ye karşı Goran Cephesi’ne ve Talabani’ye destek vermekte ve bunları, Barzani’ye karşı da hep kışkırtmaktadır. Aynı İran, mezhepçi Irak hükümetine ve Pers milliyetçisi Haşdi Şabi örgütüne destek vererek Iraklı Sünnilere karşı adeta işkence ve ölüm kampları kurdurtmuştur. 
 

* Kendi ordularını geride tutup taşeron terör örgütleri vasıtasıyla düşmanlarla savaşmayı kendinize hak olarak görüp başkalarını “terörü desteklemekle” suçlamak ABD ve Avrupa’nın standartlarındandı. Ama bu prensibi Tahran’ın da benimsediği görülüyor. 
 

* Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin dediği gibi dünya dengelerinin değiştiğine” vurgu yaparak, "Tek kutuplu dünya düzeni kurma girişimleri başarısız oldu, Dünya dengeleri değişikliği açık bir şekilde vurgulamıştır. 
 

* Alman Şansölyesi Angele Merkel, 29 Mayıs 2017’de “Avrupa sırtını ABD ve İngiltere'ye dayamaktan artık vazgeçmeli” uyarısı ve itirafında bulundu. 
 

* Bölgemizde her geçen gün öfke ve nefret artıyor. Bölge halklarının nabzı iyice sıkışıyor. Kitlesel öfke patlama noktasına geldi. Dünya, bilhassa bölgemiz artık patlama noktasında. Bu sıkışma daha fazla dayanmaz. Çok yakında patlar. 
 

* Katar Emiri’nin baş kaldırışı, Tel Aviv’de, İsrail hükümetine karşı isyan, Yemen'de, Riyad ve Tahran’ın içine düştüğü cendere.. İşte tam bir patlamaya hazır bomba.. 
 

* Türkiye'nin bölgedeki bu büyük kaosa hazır olması lazım yanıbaşımızda ABD ve Avrupa’nın silah 
 

yardımı yaptığı 50 bin kişilik Pyd yi büyük savaşa hazırlamaya devam ediyorlar. Yani Haçlı zihniyeti açık bir şekilde devam ediyor. 
 

* Türkiye buna karşılık Fırat kalkanı bittikten sonda 10 bin kişilik ÖSO guruplarına düzenli ordu eğitimi vermektedir. Bu eğitim Ortadoğu da oynan büyük bir oyuna karşı haklı bir hamledir. 
 

* Burda Asıl amaç ingiltere nin 1917 de olduğu gibi Filistin de israil devletinin kurulmasını takip eden bir sürecin devamıdır. 
 

* Şimdi aynı plan Suriye'de ABD nin Pyd’ye açık bir şekilde ağır silah yardımı yaparak Suriye'yi parcalayıp Ortadoğu nun ortasında bir komünist bir Kürt devleti kurmaktır. Bu Büyük bir israil in devamıdır. Ve israil in mezepotya hayellerin devam ettiğinin en açık bir göstergesidir . 
 

* Bu sıkışmışlıktan ve patlamadan Türkiyenin ve tüm Müslümanların daha da güçlenerek çıkacağından hiç şüphemiz olmasın.. 
 

                                    Oğuz Kağan Neşeli

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Hit Abone Ol