Reklamı Geç
Güler Tekstil Acil Kıyafet
Ceviz Ticaret
Diva Otel
Zeno Mobilya
Mehmet Keser

Mehmet Keser

Mail: [email protected]

DEMOKRASİ

 

DEMOKRASİ

 

Hepimizin bildiği ve benimsediği yönetim biçimi. Yani tüm yurttaşların eşit sayıldığı , halkın kendilerini temsil edecek kişi ve kişileri seçme biçimi . Daha fazlasını sayabilirim.

Peki bu demokrasi dediğimiz bu yönetim biçimi ülkemizde ne kadar uygulanıyor dur !

Yeterli midir.

Hani biz demokrasiyi çok severiz ya. Bildiğimiz üzere siyasi partilerde milletvekili seçimlerinde aday belirleme den tutun, Tek liste halinde seçime giden yöneticiler mi dersin, koltuk için türlü oyunlar içine girenler mi dersiniz say sayabildiğin kadar. Peki bu kadar önem verdiğimiz yönetim biçimini neden çiğnemek isteriz.

Demokrasi sağlıklı işlemiyor bazen. Seçimi defalarca kaybetsende yinede partinizde başkansınız :Sebeb sistem öyle kurulmuş. Bu sadece siyasi partiler için mi sadece, spor kulüplerinde durum farklı değil ki. Bir muhtar düşünün 30 senedir mahallenin muhtarı yine seçime giriyor yine seçiliyor ,hadi işini iyi yapıyor diyelim .

Peki seçimleri nasıl kazandığını biliyor muyuz. Ben biliyorum çünkü seçim nasıl kazanması gerektiğini iyi  biliyor . Peki burada demokrasi sağlıklı işlemiş mi oluyor, her türlü dalavere çevirmiş.

Demek ki demokrasi  tek başına yetmiyor . Koltuk tatlı olduğu kadar tehlikeli ve sorumluluk isteyen bir konum. Tüm seçilmişler için iki dönem kuralı getirilmeli diye düşünüyorum. Hizmet yarışı olsun. Kimse koltuğa yapışmadan , bir başka hizmet edecek kişiye devretsin. El elden , akıl akıl dan üstündür.

Hep aynı isimler üzerinden spor ,siyaset, v.s her alan için geçerli. İstikrar önemli lakin değişimin olduğu yerde gelişim de olur.

Sistem işlemeli , kişilere göre sistem kurulmamalı.

Kalın sağlıcakla dostlar......

Diva Otel

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Fima Oto Durmuş Yıkar