Reklamı Geç
Leben
Lufian
Lufian
Beyza İnşaat
İbrahim Karaömer

İbrahim Karaömer

Mail: avkaraomer@hotmail.com

Denemeler

 

Denemeler

Bir gün hafta sonu köyde bir evde Tülin hocamla tesadüf peş peşe aynı evi ziyarete gitmişiz. Bizden başka misafirlerde var. Yılı tam hatırlamıyorum ancak paralel yapının Ak parti ile iyi geçiniyor görülüp kapı arkasında iş çevirdiği günler olduğunu iyi hatırlıyorum.

Konu döndü dolaştı siyasete geldi. 
Tülin hoca siyaset düşündüğünü söyledi.
Kendisine siz doçentsiniz, akademik geleceğiniz var. Neden siyaset diye sordum.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın da bir akademisyen olduğunu. İcatlarının olduğunu, akademik olarakta Çok başarılı olduğunu ancak akademik başarı ile kendisini kurtarabileceği, siyasetin ülke ve dünya gündemini belirlediği yönündeki izahlarını yaptıktan sonra. Görüyorum icazetli siyasetçiler türedi. Yarın bunlar ya reise ihanet eder, ya gaflet ederler. Bu nedenle reisin yanında açıktan yer almamız gerekiyor dedi.
Aradan kısa süre sonra Hatay il yönetimi ve akabinde milletvekilliği aday adayı oldu. 

Aday adaylarının tanıtımı Kırıkhan toplantısının yapıldığı günü hiç unutamıyorum. Tülin hoca Kırıkhanlı olması hasebiyle temayülde en çok oy alabileceği ilçe. Ancak hoca sırası gelmesine rağmen konuşmasını yapmak için mikrofona gelmedi. Çünkü o bilmeden ilaç yutmuş bir çocuğu nasıl kurtarabilirim derdindeydi. İnsan sevgisi makam sevgisinin çok çok üzerindeydi.

Çok kritik dönemde 6. Sıra milletvekili adayı oldu. İnsan üstü gayret sarf ediyordu. Biliyordu ki seçilme ihtimali çok düşük. 

Neden çok çalışıyorsun diyenlere millete hizmetin yolu yorulmadan çok çalışmaktan geçtiğini söylüyordu.

Fetö ile konusunda üç tür insan tanıdım. 
İhanet edenler
Gaflet edenler
Mücadele edenler.

Tülin hoca gerçek mücadele edenlerin önde gelenlerindendi. Bu yüzden karşı cenahtan olmasa dahi gaflet uykusundan uyanamamış birçok kişi onun söylemlerinden rahatsızlık duydu. 

Bugün Tülin hocanın Araştırma hastanesi başhekimliği konuşuluyor. Hak ediyor mu?
İnsan sevgisi ile, vatan sevgisi ile, liyakati ile sadakati ile ziyadesi ile hak ediyor...

Komagene

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Hit Abone Ol