Reklamı Geç
Yönden
Massima Çavuşoğlu Mobilya
Antiochia Gurme
Dilan Polat
Abdullah Altıok

Abdullah Altıok

Mail: abdullahaltiokk@gmail.com

DEVLET'İN ORDUSU SENİN ELİNDE DEĞİL Kİ SATILSIN!..

DEVLET'İN ORDUSU SENİN ELİNDE DEĞİL Kİ SATILSIN!..

Önceki gün Habertürk ekranlarında yorumcu olarak konuk edildiği "Gerçek Fikri Ne" programında Sakarya'daki Tank Palet Fabrikası'nın 25 yıllığına Katar'lılara kiralanmasıyla ilgili olarak "Devlet'in ordusu Cumhuriyet tarihinde ilk kez satılmış" diyerek hiçbir yerinden tutulamayacak cümlelerin altına imza atan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır takındığı bu yanlış üslubundan derhal vazgeçerek, hem Cumhurbaşkanı'ndan hem de kamuoyundan özür dilemelidir!

Bahsi geçen fabrikanın kiralandığı doğru olmakla beraber, ifade ediş şeklindeki hata ve kiralamanın mahiyetini çarpıtarak yaptığı yorum asla kabul edilebilecek ithamlar değildir.

Cumhuriyet kurulduğundan bu yana, hiçbir hükümet döneminde yerli ve milli silah üretim-yatırımları bu seviyelere bırakın gelmeyi, hayali bile kurulamamışken, Türkiye'ye milli silah ve silah sistemleri konusunda çağ atlatan,  yerlilik oranını %70'lerin üzerine taşıyan, gelişmiş devletlerin uzmanlarına ve liderlerine bu konuda parmak ısırtan bir hükümete, böylesi seviyesiz bir suçlama yöneltmek bir art niyet gerektirir kanaatindeyim.

"Suriye'de ne işimiz var? Libya'da ne işimiz var? Doğu Akdeniz'de gerginliği Türkiye tırmandırıyor" diyenlerle aynı çatı altında bulunan birisinden de başka türlü bir yaklaşım beklenemezdi herhalde...

Tekrar konuya dönmek gerekirse bu kiralama yapılırken, istihdam edilen kadronun kemik yapısının değişmediğinin, Türk yöneticilerin başında bulunduğunun bilinmesi de ayrıca gereklidir.

Halkın muhalefet ile görevlendirdiği hiçbir partiye düşünceleri veya eleştirileri için kimsenin birşey söylediği yok. Ancak bir fabrikanın kiralanmasını -ki Türkiye birincil pay sahibi olmaya devam etmektedir- "Ordu'nun satılmış olması" olarak lanse etmek, muhalefet etmek değildir. Yalandır, iftiradır...

Netice itibariyle bu milletin canından daha aziz olan, 15 Temmuz'dan sonra bile hainleri tasfiye eder etmez milletiyle kucaklaşan ve çok kısa bir süre içinde Fırat Kalkanı Harekatı ile destan yazan TSK'yı siyasi emellerine malzeme yapmak kimsenin haddine değildir. Hele ki hdp ile aynı yolda yürüyen ve hdp'li Demirtaş'ın içerde yatmasına sebep olan iddianameler için  "Bu Demirtaş adına şeref madalyasıdır" diyenlerin hiç değildir vesselam!..

1992 yılında Antakya'da doğdum. Eğitimime Danimarka'da başladıktan sonra ilkokul 3. Sınıftan itibaren Türkiye'ye döndüm. Orta öğretimimi Hatay Osman Ötken Anadolu Lisesi'nde, Lisans eğitimimi İzmir Ege Üniversitesi İngilizce İşletme okuyarak tamamladım. 2014-2018 yılları arasında İzmir Adliyesi'nde devlet memuru olarak görev yaptım. Sonrasında istifa ederek özel sektörde yönetici olarak çalıştım. 

youtube

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Değer