Reklamı Geç
Musullu Ticret
Vakıf Katılım
Vakıf Katılım
Demirhanlar
Yüksel Aydın

Yüksel Aydın

Mail: [email protected]

EKONOMİK SALDIRI

EKONOMİK SALDIRI

              Sevgili okuyucularım bu dalgalı kur günlerinde yazıma merhum Necmettin Erbakan’ın bir sözcüleriyle başlamak istiyorum.

 “ Siz sanıyor musunuz ki, Türkiye’ye tankla, tüfekle, uçakla saldıracaklar? Buna hiç bir ülkenin cesareti yetmez. Onlar bu ülkeyi terörle bertaraf etmeye çalışıyorlar ancak bunu da başaramayacaklarını anladıklarında bir sonraki adımları ekonomik saldırı olacaktır.” Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN
Bugün yaşadıklarımızı yıllar önce öngören bu güzel ifadelerden sonra benim söyleyeceklerim sadece küçük tespitler niteliğinde olacaktır. 
                 Evet, dostlar gerçekten zor günlerden geçiyoruz. Toplumumuzun her katmanında ekonomik sıkıntıyı hissetmeyen vatandaşımız olmadığı kanaatindeyim. Bu sıkıntılara sadece bir kur dalgalanması olarak bakarsak yanılırız. 
Dünyaya hakim olmak isteyen güçlere her zaman varlığıyla engel olan Türkiye’mizi her tür terör oyunlarıyla on yılardır kıskaca almaya çalıştığını hepiniz çok iyi biliyorsunuz.
 Gelinen bu noktada bütün dünyanın anladığı şu ki, terörle bizi sindiremeyecekleri gerçeğidir.
Anadolu kıymetli, Türkiye güçleniyor, Türkiye nüfusu genç ve zımba gibi bir Z kuşağı geliyor.
 Bunu durdurmalılar. Her ne kadar çeşitli kampanyalarla, dizlilerle aile yapımızla oynamaya çalışılsa da başaramayacaklarını anladılar.
Şimdi son yıkma denemesi ekonomik baskı, neden ekonomik baskı çünkü günümüz insanının ihtiyaçları değişti.
 Konforla uyuşturulan, bencilleştirilen günümüz insanı artık olaylara kişisel menfaatleri doğrultusunda bakıyorlar. 
Bu bütün dünyanın adeta genel kültürü oldu ve bu kültür her gün biraz daha yaygınlaşarak varlığını hissettirmektedir.
 Ülkemizde de bu manada azımsanmayacak kadar bencil dünya insanı anlayışına sahip kişiler olduğunu inkâr edemeyiz. Bu bizi pes ettiremez biz milli duruşumuza devam edeceğiz.
Sevgili okuyucularım, Çanakkale’yi, Kurtuluş savaşını yapmış bu asil milletin evlatlarının günün sonunda gerçeği görerek, Vatanına sahip çıkacağını bilmeyenler bu son perde oyunları olan; ekonomik saldırıyı yapıyorlar. 
İnsanoğlu genel yapısı itibarıyla fiziki ihtiyaçlarına karşı dayanaksızdır. Bize hükmetmek isteyenler bu düşünceden hareketle hepimizi etkileyen ekonomik savaşa girmeyi seçtiler..
Olayları iyi okumak, siyasi hırstan uzak olmak, başta siyasiler olmak üzere hepimizin görevi olmalıdır. 

Direnmek ve bireysel konfora yenik düşmemek, milli düşünmek bugünün Çanakkale ruhu olduğunu bilmeli, bu ekonomik kurtuluş savaşına firesiz girmeliyiz. 
Ülkemizin birlik ve beraberliğini zedeleyecek açıklamalar, söylemler sadece düşmanların ekmeğine yağ sürer.
             Birlik beraberlik içerisinde,  konfor alanlarımızdan çıkarak, kişisel giderlerimiz dahil bütün giderlerimizi gözden geçirmeli ve milli ekonomimize destek olmalıyız. 
Yanı başımızdaki Irak neden yok oldu, Suriye neden bu halde,  lütfen birkaç dakikamızı ayırarak en azından bu ülkelere ve yakın dünya coğrafyasında oynan oyunları görmeye çalışalım. 
Ekmek yenide kazanılır ancak hürriyet bir sefer kaybedilirse tekrar kazanmak hiç de kolay olmaz.  Paramızı kaybedelim, kazancımız azalsın ama Türkiye’mizin dik ve bağımsız duruşu sonsuza kadar devam etsin.

Diva Otel

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Güneyler