Reklamı Geç
Demirhanlar
Ekrem
Ekrem
yükseliş
Oğuz Kağan Neşeli

Oğuz Kağan Neşeli

Mail: [email protected]

Emperyalist Güçlerin Türkiye ye Karşı Oyunları

Emperyalist Güçlerin Türkiye ye Karşı Oyunları

* İkinci Dünya Savaşından sonra iki süper güç olan ABD ve Rusya icin her şey güzel gidiyordu. Dünya iki kutuplu olarak ikiye bölündü.Nato  ve Varşova olarak  iki kutuplu güç oluştu
* Türkiye ise  İkinci dünya savaşı sonrasında askeri gücü kırpılmış olarak bir kenarda duruyordu. Abd Nato ile yol alırken, Rusya Varşova ve Şangay ile adım atmak istedi. Ancak işler değişti ve pastanın büyüğünü hep Abd yedi.
* Özellikle Kore sonrası Nato'ya giren Türkiye iyice güçlendirildi ve Rusya için bir tehdit olmaya başladı. Çin dahi aynı şekilde. Rusya ABD savaşını Avrupa ve Türkiye ile birlikte Nato paktı kazanmıştı.
*  Rusya ise Afganistan, Kafkasya, Ukrayna, ermenistan ve Gürcistan gibi ülkelerle sıkıştırılarak zora sokuluyordu. Yani Abd büyüyor ve tek emperyal güç oluyor, sözde rakibi Rusya küçülüyor. Sonunda Rusya kendini lav etti ve kominizim yıkıldı. Bu soğuk savaşın ilk rauntunu ABD ve NATO kazandı diyebiliriz
* Tek süper güç kalan ABD ve Nato Rusya nın parçalanmasından sonra gözünü petrolün merkezi olan Ortadoğuya dikti. Ve sıra ortadoğu daki ülkeleri dizayn etmeye geldi ilk olarak 1991 yılında Irak savaşı başladı
* Türkiye de ise bu süreç  Çekiç güç ile birlikte başladı ve gladyo operasyonları ile devam eti.  O zamanlarda yaşananları biliyorsunuz, suikastler, terör olayları, eylemler hep ülke uçuruma sürükleniyordu.
* Özal'ın ölümü ile toplumda bir hayal kırıklığı oluştu. Her zaman söylediğimiz gibi uyanan bir millet sisteme müdahale etmeye başladı. İlk sinyaller Refah Partisi ile başladı. Sonrası bildiğiniz üzere Ak Parti ile yaşanan süreçler ve 15 Temmuz darbe girişiminde dahil bu çatışmalar devam eti.
* Son olarak bu oyunun devamına bakarsak   Ak Parti'yi ve Erdoğan'ı akçeli işlerle devirmeyi planlıyorlar. Halkbank üzerinden hatırı sayılır gelir elde eden devleti, iki ayakkabı kutusuna feda etmek isteyenleri de görüyoruz.
* Katar'a yapılan ambargoyu, ucuz et sunma ihalesini kazanan bir marketler zinciri ile kırarken aynı zamanda 80 milyon dolarlık bir ihracat gerçekleştiren devlet, Katar'a yalakalık ile suçlanıyordu. Şimdi ise Sarraf üzerinden yine akçeli işlere karışmış bir hükümet göstermeye çabalıyorlar.
* Şunu artık öğrenelim. Türkiye illa silahlı olmasa da siyasi ve ekonomik potansiyel olarak büyük bir dünya devletidir. Ancak diğerleri gibi emperyal ve hegemon hedefleri olan değil, insanlık namına, etkisi olduğu coğrafyalarda masumlarla ve mazlumlarla elindekini paylaşmayı şiar edinmiş bir güç timsalidir.
* Bugün yaşanan mücadeleler Türkiye'nin gücünden kaynaklanmaktadır. Eskisi gibi ensesine vurulup ekmeği alınan bir devlet millet artık yoktur. Yaptıkları planların ve tuzakların boşa çıkması, ülkemizin büyüklüğündendir. Kimseden korkacak bir şeyimiz yok. Zaman artık emperyal güçlerin sona geldiğini göstermektedir.
*Emperyalist Güçlerin yapmak isteği ise Erdoğan ve Ak Partiyi karalamak ve her türlü yalan ve iftiralar atarak Erdoğan ve Ak Partiyi iktidardan indirmektir. Asıl amaç Erdoğan ve Ak Parti değil Türkiye yi devirmek ve parçalamaktır.
* Ìçerde ve Dışarıda daima bizi bölmek isteyecek dahili harici bedbahtlar ve vatan hainleri daima olacaktır. Bunun için daima uyanık olmak zorundayız.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Diva Otel