Reklamı Geç
326 Textil Çavuşoğlu
yönden
Özyurt Silah
Komagene
Ali CEREN

Ali CEREN

Mail: hataybstv@hotmail.com

Hasip Aslanoğlu‘ndan orman yangınlarına ve işsizliğe kesin çözüm

 

Hasip Aslanoğlu‘ndan orman yangınlarına ve işsizliğe kesin çözüm

Hatay’ımız yakın dönemde orman yangınlarıyla ilgili büyük sınavlar verdi.

Çok canımızı yakan durumlar yaşandı. Binlerce hektar ormanımız eli kanlı terör örgütü tarafından cayır cayır yakıldı. Yangını zor söndürdük. Hatay’ın kanayan yarasıdır maalesef orman yangınları. Karadeniz’den sonra en fazla ormanlık alanın olduğu yer olan Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Hatay’ımızın bir diğer problemi de işsizlik. 


Genç işsiz sayımız o kadar çok ki çalışmayan sayısı çalışanı geçmek üzere. Bir işe alım yapıldığı zaman kapılardaki kuyrukları görünce içimiz sızlıyor. Ne olacak diye düşünüyoruz. Bu noktada fikirlerine çok değer verdiğim Vatanını Sevenler Federasyonu Hatay İl Başkanı Hasip Aslanoğlu’nun bir önerisi bu iki soruna da ilaç gibi gelecektir. 


Orman Polisi sistemi ile gençlerimize iş imkanı bulunacaktır. Ayrıca orman alanlarının da korunması, 24 saat devriye usulü ile gözlenmesi ve yangın başladığı anda acil müdahale imkanı da sağlanabilecektir. Sizce de çok yerinde bir öneri değil mi? 


Hepimiz gençlerin iş bulmasını istiyoruz. Bu öneri eğer yetkililer tarafından dikkate alınırsa gençlerin asgari ücretle iş bulabilmek için çektiği çileler ve iş arama stresi sona erecektir. Yakın geçmişte bekçilik sistemini devreye alan devletimiz geceleri emniyette tuttu. Bekçiler sayesinde hırsızlık, gasp, kaçakçılık vakaları oldukça düştü. 


Benzer bir uygulama orman alanları içerisinde de kurulur, hayata geçirilirse hem işsizliğe çare olunacak, hem de ormanların emniyeti sağlanacaktır. Umuyorum bu yazımı gerek paylaşarak, gerek ise çeşitli platformlarda dile getirerek yayılmasını sağlanırsa yetkililerin fark etmesi daha kolay olur ve bu imkan hayata geçirilebilir. 


Fikri bana veren değerli insan Vatanını Sevenler Federasyonu Hatay İl Başkanı Hasip Aslanoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Hakikaten vatanını sevmek de böyle olur. Bir STK sadece ziyarete gidip ziyaretçi kabul etmez. Yetkililere proje de sunar. Proje geliştirip kamuoyu oluşturur. 


Muhalefetin de işsizlik konusunda iktidar partisini sıkıştırdığı bu dönemde orman polisi veya bekçisi gibi bir kurum hayata geçirilebilirse en değerli oksijen kaynağımız olan ormanların korunması sağlanabilir. Ayrıca da binlerce genç hiç yoktan iş imkanı elde eder. Hem doğamıza, hem de gençliğimize sahip çıkabiliriz. Gençlerin iş için farklı illere ve ülkelere göç etmesini de önleyebiliriz diye düşünüyorum. Malum dört bir yanımız orman.

Korumalıyız, hem ormandaki fidanları, hem de gençliği. 

Kalın SAĞ’lıcakla…!!!

Günün Önemli Manşetleri

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Tosthane