Reklamı Geç
OZART Yapı Sami Altınöz
OZART Yapı Sami Altınöz
HM İnşaat Mustafa Karadeniz
Güler Tekstil Acil Kıyafet
Oğuz Kağan Neşeli

Oğuz Kağan Neşeli

Mail: [email protected]

HATAY'IN BEŞ YIL DAHA KAYBEDECEK  ZAMANI YOK

 

Hatay İnternet TV Youtube Kanalı

Hatay İnterne TV Facebook Sayfası

 

HATAY'IN BEŞ YIL DAHA KAYBEDECEK  ZAMANI YOK


* Bir seçim daha bitti. Hatay büyük şehir belediye başkanının üçüncü dönemde beğensekte beğenmesekte oyların bir bölümü ideolojik olsada Lütfü savaş büyük bir farkla kazandı.Artık bunu herkesin kabul etmesi lazım beş yıl daha Hatay'ın kaybetmemesi için bütün siyasi partilerin temsilcileri Lütfü savaşa kontrollü bir şekilde destek vermesi lazım.  

* Çünkü Hatay Türkiye'deki diğer Büyükşehirlere göre çok geride. Diyarbakır bile Hataydan daha planlı ve daha modern bir şehir .Hatayın bir beş yıl daha kaybedecek vakti yok beyler.

* Büyükşehir meclis üyeleri de siyasi çekişmeleri bırakıp hep birlikte Hataya nasıl bir katkı sağlayabiliriz diye uyumlu çalismalıdırlar. Lütfü başkan ise seçimden önce verdiği sözleri yerine getirmeli oy aldığı yada almadığı her kesime ayırt etmeden hizmet etmelidır. 

* Büyükşehir belediyesinin ilk işi ilk önce Antakya ya yeni bir Büyükşehir hizmet binası yapmalı bu bina içinde Büyükşehirin bünyesinde hizmet veren bütün kurumların içinde merkez şubeleri olacak şekilde planlı  bir bina yapılmalı 

* Şu anda hizmet veren Büyükşehir binası çok  küçük ihtiyaça cevap vermiyor her kurumu farklı bir yerde derme çatma bir Büyükşehir görünümünde. Atalarımız ne demiş aslan yattığı yerden beli olur. Aslında yeni bir Büyükşehir binası yapılması Lütfü savaş için büyük bir firsat. ilkleri yapanlar yaptığı yapı ile yaşar ve asla unutulmazlar.

* İkinci acil yapılması gereken Hatayın yeni ve modern bir imar planına ihtiyacı var bundan dolayı Hatayda bulunan bütün ilçe belediyeleri ve Büyükşehir belediyesi hatay halkının refahı için birlikte ve uyumlu bir şekilde çalışması gerekir  

* Hatayın ekonomik durumunda acilen düzelmesı lazım mevcut durum çok kötü malüm Suriye savaşının getirdiği göç ve sınır kapılarının kapanması,Suriye savaşı nedeniyle Turizimin azalması Hatay ve esnafını çok büyük sıkıntıya soktu.Özellikle bölgesel turizimi tekrar canlandırmak için yayınlar ve reklamlar yapılmalı ve Hatay a en az iki üc tane fabrika yapılmalı en az 5000 kişinin ekmek yiyeceği tesisler kurulmalı ve bu yatırımlara ekonomik  teşfik verilmeli. 

* Kısacası Hatayın gelecegi için bütün siyasi cekişmeleri bir tarafa bırakıp hep birlikte çalışmak lazım çünkü Hatayın beş yıl daha kaybedecek zamanı yok.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Fima Oto Durmuş Yıkar