Reklamı Geç
Akabe
Lufian
Tosthane
Cemali inşaat
Osman Hazır

Osman Hazır

Mail: hazirosman@gmail.com

HER ZAMAN, HER YERDE VE HERKES İÇİN ADALET VE ARTIK DUYUN BU SESİ

HER ZAMAN, HER YERDE VE HERKES İÇİN ADALET VE ARTIK DUYUN BU SESİ

Yarın Cuma. Biz mü’minler; “Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığında Allah’ı anmaya koşun ve alışverişi bırakın. Bilirseniz, bu sizin için çok hayırlıdır.” (Cuma:9) emri ilahisine uyarak Cuma namazına koşacağız. Hutbe sonunda ise; “Muhakkak ki Allah adaleti, ihsanı, akrabaya karşı cömert olmayı emreder; hayâsızlığı, kötülüğü ve zorbalığı yasaklar. İşte Allah, aklınızı başınıza alasınız diye size böyle öğüt veriyor.” (Nahl:90) ayetinin emri olan adalet hükmünü işitip sorumlu olarak yeryüzüne dağılacağız.

Bu giriş neden?

Bu giriş; adaletin peşinde yıllarını vermiş bir Müslüman’ın sesinin duyulmasına ve geciken adaletin daha da fazla gecikmemesi için yürüttüğü gayrete destek olmak içindir. Zira Alemlerin efendisi (sav) şöyle der: “Müslüman müslümanın kardeşidir. Ona zulmetmez, onu (düşmanına) teslim etmez. Kim, (müslüman) kardeşinin bir ihtiyacını giderirse Allah da onun bir ihtiyacını giderir. Kim müslümanı bir sıkıntısdan kurtarırsa, bu sebeple Allah da onu kıyamet günü sıkıntılarının birinden kurtarır. Kim bir müslümanı (kusurunu) örterse, Allah da Kıyamet günü onun (bir kusurunu) örter.”

Velhasıl

Ben bir Müslüman olarak bir Müslüman kardeşimin adalet arayan sesini duyurmak, uğradığı mağduriyetin giderilmesi için destek olmak istedim.

Kimden mi bahsediyorum?

Tarık Sezai Karatepe’den bahsediyorum. Dostlar adalet her zaman herkese lazımdır. Yani “bir gün size de lazım olur” diye söylendiği gibi değil. Adalet hergün her kese lazımdır. Zira adaletin olmadığı yer ve zamanda ihsanın ve akrabaya karşı cömert olmaz. Hayâsızlık, kötülük ve zorbalık ise önlenemez. O nedenle “Her zaman, her yerde ve herkes için adalet” diye bir mottoyu alnımızın çatında taşımak zorunluluğumuz var.

Peki nedir olay?

Olayın yani Tarık Sezai Karatepe’nin durumunun detayları aşağıda yer almaktadır. Okuyun. Paylaşın ve bu adalet arayan sesi siz de yükseltin.

BİR EĞİTİMCİNİN HUKUK MÜCADELESİ

Tarık Sezai Karatepe hakkında,18 Eylül 2006’da Hürriyet’in irtica manşeti ile linç kampanyası başlatılmıştı. Ardından, Oktay Ekşi’nin “Baş ve Traş” yazısı ile hedef tahtasına oturtulmuştu.

2006’da, Milli Gazete, Vakit ve Yeni Şafak’ta, camianın yakından tanıdığı Karatepe lehine, uğradığı haksızlığa sessiz kalmayarak çeşitli yazılar yayınlandı.

Karatepe aleyhine her türlü psikolojik savaşı deneyen darbeci yapılar, Fetö'cü savcı ve hakimleri devreye sokarak 2.5 yıl hapis cezası almasına neden oldular.

Karatepe’nin lehine Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü’nün verdiği, “Kanun Yararına Bozma Yoluna Gidildiği” kararını dikkate bile almayan Yargıtay hakimleri, önceden hazırladıkları planla, mahkumiyet almasına yol açtılar.

Karatepe’nin isimlerini belirttiği tanıklar dinlenmemiş, eksik soruşturma yapılmıştı.

 

Öğretmenlik mesleğinden ihraç edilen Karatepe, yıllar sonra “Memnu Hakların İadesi ve Hak Yoksunluklarının Ortadan Kalktığı”na dair kararla, Milli Eğitim Bakanlığı’na öğretmenliğe dönmek için başvurdu.

FETÖ'CÜ SAVCI VE HAKİMLER HAPİSTE

Kumpasta başrolü oynayan ve düzmece bir iddianame ile ceza almasına sebep olan Cumhuriyet Savcısı ile “Kanun Yararına Bozma” kararını görmezden gelen Yargıtay üyeleri FETÖ üyeliğinden halen hapisteler.

MİLLİ EĞİTİM CAMİASI YAKINDAN TANIYOR

Karatepe, çeşitli Milli Eğitim Müdürlüklerinde Yazarlık Atölyesi seminerleri verdi. Yüzlerce okulda, Talas, Malazgirt, İstanbul’un Fethi, Kut’ul Amare, 15 Temmuz Hain Darbe Teşebbüsü ve aynı zamanda Ahilik Meslek Teşkilatı sunumları yaptı.

Karatepe’nin, Yüreğimde Bir Sızı, Henüz On Dördündeydi, Sen Yoksun Diye adlı fikir

kitapları İle Sibel’in Dünyası adlı çocuk ve aile kitabı bulunuyor.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NIN KARARI MERAKLA VE HEYECANLA BEKLENİYOR

Karatepe’nin sevenleri Milli Eğitim Bakanlığı’ndan, Tarık Sezai Karatepe’nin bir an önce öğretmenliğe dönmesini bekliyorlar.

DANIŞTAY 12. DAİRESİ’NİN EMSAL KARARI VAR

Danıştay 12. Dairesi, “Memnu Hakların İadesi ve Hak Yoksunluklarının Ortadan Kalktığı”na dair kararla müracaat eden bir memur için göreve dönme yolunu açmıştı.

MEMNU HAKLARIN İADESİ NEDİR?

Memnu Hakların İadesi, bir başka adıyla “Yasaklanmış Hakların Geri Verilmesi”, 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu’nda belli bir suçu işlemekten dolayı cezaya mahkumiyetin bir sonucu olarak, ömür boyu devam edecek bir hak yoksunluğu olmadığına hükmetmiştir.

Antikya

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Yükseliş