Reklamı Geç
Ceviz Ticaret
Yükseliş Koleji
Lövinda Butik
Bambinoo Eda Güneşer
Ali CEREN

Ali CEREN

Mail: [email protected]

İl Başkanı "DEVA" olmalı

 

İl Başkanı "DEVA" olmalı

 

Hatay DEVA Partisi İl Teşkilatı'nda yakın zaman önce il başkanlığı makamında önemli bir değişim yaşandı. 


Sabit Coşkun ismi kısa zamanda geniş alanda duyulduğu için bu değişim de yankı uyandırdı haliyle. Ancak bana sorarsanız bu değişimi uzun zamandan bu yana bekliyordum. Sabit Coşkun son derece beyefendi ve sabun misali olan Hatay siyaseti için fazlaca kuralcı bir isim. Ben Hatay siyasetine adapte olamadığı kanaatindeyim. 


Kendisi daha üst görevleri rahatlıkla yapabilecek kapasitede. Ancak il başkanlığı her gün değişen dengelere göre gemisine yön vermektir biraz da. Yoksa tek başınıza kalırsınız. Özellikle Hatay'da tutunmak istiyorsanız bu çarka uyum sağlamalısınız, yoksa ilk öğütülen siz olursunuz.


Sayın Sabit Coşkun, derleyen toparlayan bir isim. Ancak il başkanlığı biraz daha enerji isteyen, vakit ayırılması gereken bir iş. Bakıyorsunuz diğer partilere enerjileri tavan yapan genç isimlerden, teşkilatlardan oluşuyor. 
Seçime çok kısa bir zaman kala üstelik bu değişimin yaşanması iki taraf için de iyi olmuştur diye düşünüyorum. Genel merkezin kafasındaki profile daha uygun isimlerle yola devam edilmesi, seçim öncesi hata yapmak istemeyen parti refleksi ile hareket eden DEVA Partisi'ne artı değer katacaktır diye düşünüyorum. 


Bu kan değişimi Hatay’daki kanı tazelemesi açısından faydalı olacaktır. Partinin kurumsallaşması yönünde teşkilatlanma olmayan ilçelerde de bu yapı kurularak parti Hatay’da bir bütün olacaktır. Yeni yönetimden parti tabanının beklentisi de bu yönde. Partinin artık yerinde saymak yerine kafasını kaldırması ve Genel Başkan Ali Babacan’ın hedeflediği iktidar çıtasını zorlamasını isteyen bu güçlü kamuoyunun uzun süredir beklediği değişim İlker Eker’e de güç verecektir. Aynı zamanda il yönetiminin de destekleyici tavrı burada isimlerin değil partinin esas olduğunu gösteren bir işarettir. 


Sabit Coşkun'a emekleri için teşekkür edildi. Tarz olarak yanlış bulsam da bu ayrılış biçimi kısa ve öz oldu. 


Umuyorum bu durum hem Sabit beye hem de DEVA Partisi'ne + değer katar. Ben sayın Sabit Coşkun'un da bundan sonraki süreçte bir DEVA neferi olarak desteğini devam ettireceğine inanıyorum.

Partinin kuruluş felsefesi de bunu gerektirmektedir değil mi? 

Kalın SAĞ'lıcakla...!!

 

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Fima Oto Durmuş Yıkar