Reklamı Geç
Güler Tekstil Acil Kıyafet
CHP
Bambinoo Eda Güneşer
CHP
Oğuz Kağan Neşeli

Oğuz Kağan Neşeli

Mail: [email protected]

İSTİHBARAT SAVAŞLARI VE HATAY

İSTİHBARAT SAVAŞLARI VE HATAY
 

* İstihbarat servisleri bir devleti ve milleti

İç ve dış tehlikelere karşı korur, bilgi akışı sağlayarak gelebilecek tehditlere karşı önlem almasını sağlar. Bir ülkenin istihbarat birimleri ne kadar iyi olursa tehditlere karşı bir sıfır önde başlar.
 

*Türkiye'de son yıllarda istihbarat servisleri ve MİT' in  Yurt içi ve dışında bir çok başarılı operasyona imza attığı bilinmektedir. Bu başarının en büyük sebebi 15 Temmuz kanlı darbe girişiminden sonra yeniden milli bir yapılanmaya girmiş olduğundan dolayıdır.

 

* Tabiki bu bizim için gurur verici bir olaydır. Devletimizin ve milletimizin güvenliği için Milli istihbarat servislerinin iyi çalışması ve bölgeye hakim olması, içerden ve dışardan gelecek eylemlere karşı tetbirler alması çok önemli bir arzemdir.
 

* Mit ve istihbarat çalışanları görünmez kahramanlardır. Özveri ile çalışırlar, mesai ve çalışma saatleri 24 saat tir. Özellikle ortadoğu ve Suriye, ırak ve iran istihbarat servisleri için çok önemli ve karmaşık bir bölgedir. Bu bölgede bir çok istihbarat servisileri her kılık ve kimlige bürünmüş şekilde ortaya çıkar, özellikle  yardım kuruluşu ve vakıf olarak..

 

* Dünyada istihbarat servislerinin en gelişmiş ve yaygınları ABD nin CİA, İsrail nin Mossad, Rusya'nın KGB, İngiltere nin MI6 dır. Bu dört istihbarat servisleri son 50 yıl içinde bir çok  Ülkede iç savaşa darbeye ve o devletlerin parcalanmasına sebeb olmuştur. Bu yabancı istihbarat birimleri Suriye iç savaşın çıkmasında etken olmuşlardır. 
 

* Türkiye'de istihbarat ve Mit son dönemde FETÖ’cülere karşı yürüttüğü başarılı sınır ötesi operasyonlara bir yenisini de Lazkiye’de gerçekleştirdiği bu müthiş operasyonla eklemiş oldu. Herhangi bir yabancı devletten istihbarat ya da lojistik desteğin alınmadığı operasyonda, tespit, izleme, operasyon ve nakil aşamaları tamamen MİT Başkanlığı unsurlarınca yapıldı
 

* Operasyonla, Reyhanlı saldırısını gerçekleştirip, kaçan Nazik’in derdest edilip yurda getirilmesi ve Zetin dalı harekatında iki askerimizi şehit eden dokuz terörist Suriye'de Mit tarafından yakalaması, FETÖ, PKK ve diğer terörist unsurlar için de psikolojik çöküntüye neden oldu. 
 

* Yusuf nazik in yakalaması cok önemli bir olaydır. Reyhanlı saldırısını Esad ve Suriye rejiminin yaptıgı açık bir şekilde ispatlanmış oldu. 
 

* Bu deliller doğrultusunda Suriye rejimi ve Esad Suriye dışında başka bir ülkede toraklarında Teröris faliyetlere bulunduğu açık bir şekilde ispatlanmış oldu. Bu nedenle Esad'ı ve Suriye rejimini uluslararası savaş suçları mahkemesin Lahey'de yargılama yolu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
CHP