Reklamı Geç
Yükseliş
Vakıf Katılım
Vakıf Katılım
Bre Ciğerim
Ali CEREN

Ali CEREN

Mail: [email protected]

İzzettin Yılmaz ağır taştır 

 

İzzettin Yılmaz ağır taştır 

 

Hatay'ın ağır taşlarından olan babacan tavırlarıyla yarım milyonluk kenti kucaklayan Antakya İzzettin Yılmaz, yıpratılmaya çalışılıyor bazı gafiller tarafından.


Ancak bilinmeyen şudur ki İzzettin Yılmaz ağır taştır. Kimse onunla girdiği savaşı kazanamaz. İzzettin Yılmaz Antakya beyefendisidir. Yarım asra yaklaşan ticari ve siyaset kariyeri boyunca din, dil, fikir ayrımı gözetmeden herkesle çalıştı, herkesle iş ve ticaret yaptı, herkese selam verdi, herkesin sofrasına oturdu ve en önemlisi herkese kapısını her daim açtı.

Antakya'nın suyunu içen, ekmeğin yiyen her yiğit gibi Başkan İzzettin Yılmaz da bu yörenin şivesi ile konuşabilir. Bir yiğidin tek cümlesini cımbızlayarak alıntılamak ve o cümle üzerinden yıpratma gafilliğine düşmek ancak toy gazetecilerin işidir. 


Başkan İzzettin Yılmaz Cumhur İttifakı adına kendisinden yardım isteyen Harbiye Mahallesi Muhtarı İbrahim Öztürk'ten özür dileyerek de abiliğini yapmış, kimsenin kuru gürültü yapmasına izin vermemiştir. Siyasetin duayeni olan sayın Başkan İzzettin Yılmaz, bu hareketiyle her kesime sahip çıkmıştır ve çıkmaya da devam edecektir.

Başkan İzzettin Yılmaz'ı tanıyan, bilen, Antakya'da vakit geçiren herkes o sözün gerçek manasının muhtarı itham etmek anlamı taşımadığını, tam tersine birlik içinde hareket edilmesine işaret edildiğini anlar. 


Bu görüntünün neden servis edildiği ve neyi amaçladığı herkesin malumudur. Ancak kimse İzzettin Yılmaz'ı hafife almasın. Yusuf yüzünü gösterdiği için kimse kendine pay çıkarmasın. Ben yakından tanıdığım için Yavuz yüzünü de çok iyi biliyorum. Bu durumdan kimse kendine pay çıkarmaya çalışmasın.

Zira ağabey başkan İzzettin Yılmaz ağır taştır. Ve herkese de itilmek istendiği karanlıktan nasıl kardeşçe ve ağabeyce çıkışın olabileceğini göstermiştir. 


Varol büyük Başkan. Seni cümle alem biliyor.

Bu yazımdan arif olan ders alır, olmayan da tavır alır. 

Kalın SAĞ'lıcakla...!!

 

Demirhanlar

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Fima Oto Durmuş Yıkar