Reklamı Geç
Lövinda Butik
Ekrem
Bambinoo Eda Güneşer
Hatay Alo Böcek
Gamze Arslan

Gamze Arslan

Mail: [email protected]

KADIN OLMAK GÜZELDİ ASLINDA

KADIN OLMAK GÜZELDİ ASLINDA...

Tanrının mucizesi gibidir ''Kadın olmak'' Yaşam kadınla hayat bulup,çoğalıyor.Ataerkil bir toplum değil,anaerkil bir toplum olduğumuzu unuttuğumuz dönemlerdeyiz. Maalesef ki ''Kadının değeri'' gün geçtikçe düşüyor.Herşeye rağmen güçlü,iradeli,mücadeleci kadınlar seslerini çıkartmaya devam edip ''Kadınlığının sadece cinsiyet olmadığını bizlere gösteriyor'' Ne mutlu !

Kadın demek cinsiyetinde ötesinde... Kadın demek yeniden var oluş,emek,mücadele,aşk,asalet demek...Kadın, üreten, çoğaltan, adaleti oluşturan koca bir evrendir!..

Genç bir kadın olarak toplumun bana baktığı gözlerden sakınarak,bana gösterdikleri kalıplara uymayarak kendimi korumaya çalıştım,çalışıyorum çoğunluk olarak da kadınlığımı unuttum hatta ülkemizde benim gibi  dişiliğini unutup eril (erkek) enerjisi ile var olan kadınlar çoğalıyor suçlusu ''Kadının değerini'' düşüren kitleler... Etrafta her işini kendisi yapan bir erkek tarafında sevilmeyi arzulamayan,cinsiyetini unutan eril enerji dağıtan kadınlar var. İşsizdir bir kadın internete girer ilanlara bakar ve yine o meşhur ibareler ''36 beden,bekar fiziği düzgün,seyahat engeli olmayan hatta ofisine ortak olacak, alışveriş ve eğlencesine ortak aranan bir kadın''  Evet bunların hepsini daha fazlasını yaşattınız bizlere. Kadınsın ya özelliklerinin olması lazım yoksa işe  yaramazsın evet kadın olmak bir önceliktir ancak kadını hep görsellerde yakıştırmalar yapıp obje olarak gördünüz ve bu halen devam etmekte...  Ne acı ! Konuya gelince de İslamiyetin yaygın olduğu bir ülkedeyiz ! Kahkaha atmak istiyorum oldukça kızgınım ! Dini,Yüce Allah'ı bu kadar dilinde gezdiripte ''Oluşturduğu bu kutlu Kadını'' aşağılayan,öldüren,tacizler eden bir toplum görmedim bu nasıl çelişki?

Kıyafetine bakarak muamele gösterirler kadına. Kadın hiçbir zaman özgür olamaz toplum hep kalıp koyar sende yaşamak istiyorsan onların koymuş olduğu kurallarca özgür olursun...

Çok yakın zamanda bu konulara örnek olarak gerçekleşen bir ölüm var. ''Mahsa Amini''

22 yaşındaki genç kız ahlak polisi tarafından başörtüsünü uygun şekilde takmadığı için göz altına alınıyor sonra komaya girip ölüm haberi geliyor ! Şimdi kim ahlaklı?Bir tane Tanrı var kulların Tanrılaşmasına ne hacet? Ruhun şaad olsun ''Mahsa Amini'' Adalet yerini bulacak sen şimdi huzurla uyu!

youtube

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Alo Böcek