Reklamı Geç
Dilan Polat
Vakıf Katılım
Vakıf Katılım
Vakıf Katılım
Mehmet Haşmet Kolağası

Mehmet Haşmet Kolağası

Mail: [email protected]

KAZAKİSTAN VE DÜNYA SİYASİ GELECEĞİ

KAZAKİSTAN VE DÜNYA SİYASİ GELECEĞİ

Dünyayı talan eden farklı güç guruplarının, çoğu zaman ortak planlar yaptıklarını ve en azından sonunda ganimeti paylaştıklarını görüyoruz. Kazakistan bir Türk yurdudur, tıpkı Orta Asya’da bulunan diğer Türk devletleri gibi… Belki de tarihte ilk defa bir birlik oluşturma şansı yakalamışlardı.

Bu birlik acaba ne sonuçlar doğuracaktı ki mutlaka engellenmesi gerektiği kanaatine varıldı. Çin, Küreselcilerin sermaye ve teknolojileriyle bir ekonomik güç oluşturmuştur. Bundan sonraki görevi ise dijital kölelik çağının merkezini oluşturmaktır. Ancak dünyaya açılabilmesi için Türk Birliği ve müttefiklerinin topraklarını kullanmak zorundaydı. Bu aynı zamanda Çin dijital devletini Türk Birliği’nin insafına da bırakmıştı.

Rusya ABD’nin 2’nci kümesidir ve açıkta tavuk bırakılmamalıdır! Bu nedenle Sovyetler sonrası çökmüş olan Rusya’yı ABD petrolün varilini 150 dolara çıkararak ve Putin’i Rusya’nın başına geçirerek ihya etmiştir. Putin’de ABD seçimlerinde ulusalcı Trump’ın seçimleri kazanmasını yardım ederek diyetini ödemiştir. Ayrıca unutmayalım ki Suriye’ye Rusya’yı çağıran da Obama’dır. Yani Kümesler aslında tek patronundur veya aynı ürünü farklı markalarda üreten bir şirket tekeliyle karşı karşıyayız. Çin ise görünmeyen Küreselcilerin görünen yüzüdür.

Kazakistan olayları sonunda ABD ve Rusya; Ukrayna ve Kazakistan işgalini müzakere değil, bundan sonraki adımı görüşmüşlerdi. Zira toplantıdan sonra Putin; Özbekistan işaretini vermişti. Bu hareket tamamen Türk Birliği’ne karşı yapılmıştır. Türk Birliği; ABD, Rusya ve Çin için risktir. Yani Emperyalistler kulübü yeni bir küresel gücü üye olarak kabul etmek istememektedirler üstelik emperyalist olmayan… Polonya, Ukrayna ve Macaristan’ın, “ABD’ye değil Türkiye’ye güveniyoruz.” Sözü bunun dünyada bir sır olmadığını ortaya koymaktadır.

ABD’nin paralı teröristleri fitili yaktı, daha önceden göreve hazır bekleyen Rusya işareti alarak Kazakistan’a girdi. Sonuç ne olursa olsun Türk Birliği zarar görecekti, bu üç emperyalist diktatörlüğün de işine geliyor. 19 milyon nüfuzlu Kazakistan’da Rus nüfusu yüzde 16’dır ve Rusya en iyi ihtimalle Ruslara özerklik, Rusçanın resmi dil olması ve anayasal kurumlar ve istihbaratta yer almadan ve askeri üs elde etmeden oradan çıkmaz ve bu Tüm Orta Asya’yı kapsamadan bitmeyecektir. Rusya durmaz, ancak durdurulur.

Türk askeri ve devleti nereye gitmişse karşısında Rus askerleri ve paralı Rus Vagnerleri çıkmış, ya da çıkartılmıştır. Bu da bize Osmanlı tarihinin son 250 yılında Osmanlının karşısına Rusları kimin çıkardığını göstermektedir. Rusya olmadan batının hiçbir gücü Türklerle baş edemez.

Burada Rusları iyi tanımalıyız. Rus milleti, Deli Petro’nun hipnozuna uğramış, votkayla uyuşmuş, sağlıklı düşünemeyen, nesli kesilmiş, zavallı bir topluluktur. Deli Petro’nun ilk vasiyeti, “Rusları asla rahat ettirmeyeceksin, sürekli başlarını belaya sokacaksın ve sürekli savaştıracaksın.” Olmuştur. Bu vasiyet başta kendileri olmak üzere çevresindeki hiçbir millete rahat yüzü göstermemiştir. Savaş taktikleri önce sivil halkı katletmektir. Böylece askere her türlü lojistik kesilmiş olur. Uğruna savaşılacak bir millet ve aile de kalmamıştır. Bu kesin bir zaferdir. Ne kadar güçlüysen Ruslarla o ölçüde barış sağlayabilirsin. Onlardan medet ummak Deccal’dan cennet beklemektir. Onları yenmek ise başta onlara yardım etmektir.

Tercih edeceğiniz yönetim sistemi kişisel özgürlük ve rekabete açık olduğu ölçüde mucit ruhlu vatandaşlar ve medeni bir topluma ulaşırsınız. Aksi takdirde ne kadar güçlü

olursanız olun hakimiyetiniz diktatörlük ve zorbalıkla mümkün olur, bu da sizi en çok dünya hapishanesinin gardiyanı yapar. 2. Dünya Harbi önceden planlanmış bir aksiyondur. Almanya ve Japonya’ya savaşması için güç transferi ve hasta ruhlu idareciler verildi ve bu savaşın sonunda kaybedip hipnoz olan Alman ve Japonlar asla mucit olamadılar, kazananların sermayesi ve teknolojisi ile kendilerine verilen görevleri yaptılar. Daha sonra Güney Kore de bu yolu takip etti. Peki, sizin kullandığınız ya da tükettiğiniz bir Rus ürün var mı? Yokkk. Halbuki Türk ürünleri başta ABD olmak üzere tüm dünyada kullanılmaktadır. Rusya’daki müteşebbislerin çoğu Türk’tür. ‘Türk savunma teknolojisi yanında Rus savunma sanayi demir devrini yaşamaktadır. İşte Rusya ve diğer diktatörlüklerin geleceği… Doğal gazın ve petrolün önemi azalınca siz olanları görün. ABD-Rus emperyalizminin kanı petrol, nefesi doğal gazdır.

Ancak savaşı kaybetmeyen bir Türkiye, mucit ruhlu ve medeni bir millete sahiptir. Dünyaya asla emperyalist gözle bakmaz. Olumsuz algıların tamamı savaştığımız güçlerin başımıza açtıkları dertlerle ilgilidir. Bu da bu ülkenin ruh sağlığı yerinde insanlardan meydana geldiğini gösterir. Maalesef mecazi olarak, uzaylılar tarafından işgal edilmiş ve ıstıraplara boğulmuş ve onları köleleştiren uzaylılardan müteşekkil bir dünyada yapayalnızız. Dünyanın mazlum milletlerinin tek umudu da Türkiye’nin ayağa kalkmasına bağlıdır.

Bu yolda en büyük bağımlılığımız Rus gazına, S 400’lere ve Rus nükleer santraline olan bağımlılığımızdır. Rus gazına bağımlılığımız bitmiştir. Diğer ikisi de 2023 yılında bitecektir. Ruslar da bunu bildiklerinden 2023’ten önce hesabımızı kesmek istiyorlar. Ancak bundan sonra bizim elimizdeki Boğazlar kozu kalacaktır. Bizimle savaş halinde olursa Rus gemilerine kapatma hakkımız vardır. Bu Rusya’nın korkulu rüyasıdır.

Bizim batıya bağımlılığımız kalmamıştır. Zaten olsa da vermeyeceklerini biliyoruz. Üçüncü bağımlılığımız da cari açıktır ve o da artık bitmiştir, yakında olumlu yansımalarını göreceğiz.

Bizim başımıza Rus emperyalizmini bela eden batı emperyalizmidir. Rus emperyalizmiyle yüzleşmek zorundayız. Bunu yaptığımızda batının elinde hiçbir kozu kalmayacaktır. Rekabete ve gelişmeye kapalı Deli Petro’nun zindanının büyüsünü bozduğumuzda sadece mazlum milletler değil, Ruslar da bu zifiri karanlıktan kurtulacaklardır. Bu sayede Deccal’ın iki dönemi kapanacaktır. Deli Petro’da geldiği yere Petersburg’a çekilecektir. 3’ncü dönemi ise dijital komünizm ve diktatörlüğüdür. Onun ömrü de hepsinden kısa olacaktır.

Türk Birliği ve İslam Birliği rüştünü ispat etmek istiyorsa Kazakistan olayının üzerine cesaretle ancak akılla gitmeli ve çözmelidir. Alparslan ve Selçuklu olmak için Bizans’ı yenmek zorundayız. Bizim elimizde, teknolojimizin yanında, onların elinde olmayan bir silahımız daha var, şehitlik… Onlarda ise ölmeye hazır bir kişi bile yok.

Sağlık ve Esenlikler Mehmet Haşmet Kolağası

Diva Otel

Makale Yorumları

  • Hamit Özel11-01-2022 14:47

    Şahane bir tespit tebrik ediyorum

  • Şaban Vurucu11-01-2022 12:14

    Emperyalistlerin bu planı da çökecektir inşallahm

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Diva Otel