Reklamı Geç
Diva Otel
Güneyler
Merkez Market
Zeno Mobilya
Oğuz Kağan Neşeli

Oğuz Kağan Neşeli

Mail: [email protected]

Kızağa Çekilenlerin Son Tangosu 

 

Kızağa Çekilenlerin Son Tangosu 

 

* Kızağa çekilenler son kozlarını oynuyor. Bakalım sonları ne olacak. Ak Parti  17 yıldır iktidarda bu süre  bir parti için oldukca uzundur. 

* Ak parti iktidara geldiğinde 10 yaşında olan bir çocuk şu an 27 yaşında ve şimdiye kadar iktidarda AK partiden başka parti görmemiş. 27 yaşında olan bir genç geçmişteki 70 li 80 ve 90 lı yılları bilmesi mümkün değil. O zamanlarda bir hükümetin ömrü  bir yada iki yıl sürerdi.Özellikle koalisyon ile yönetilen hükümetlerin Türkiye ye ne kadar zarar vedigini bilmesi hatırlaması da mümkün değildir. 

* Tabiki bu AK Parti ile birlikté büyüyen ve olgunlaşan bir gençlik her hangi bir olumsuz durumda yada ekonomik krizlerden kaynaklanan nedenlerden dolayı başka parti yada yeni bir partiye oy vermesi en doğal demokratik bir hakkıdır.

 * Şimdi kulislerde ve medyada  Ali Babacanın kuracağı yeni bir oluşum ve yeni bir parti tartışmaların odağında. Peki bu yeni oluşumun içinde kimler var onu görmek ve bu  oluşuma maddi ve manevi destek verenler kimler onları  görmek lazım.

* Türkiye özellikle son üç yıldır fırtınalı denizde yüzen bir gemi gibi her türlü dalgaya meydan okuyor. İşte bu dalgalardan korkanların gemi hafiften su alınca gemiyi terk etmeleri ne kadar doğru. Gemiyi terk edip Fırtınalı denizde küçük bir kayıkla yola devam etmeleri ne kadar doğru.

* Benim merak etiğim bu küçük kayıkla yola devam edenler Fırtınalı denizde dalgalara nasıl dayanacaklar. Bu kücük kayıkla sığınacak  bir liman bulabilecekler'mi ?

 

* Diyelim yeni parti kuruldu ilk seçimde tek başına iktidara gelemiyecekleri kesin. Chp nin ve hdp ve ip partinin içinde olduğu itifak ile birlikte seçime girmeleri büyük ihtimal.Yoksa %10 barajnı geçmeleri imkansız. Zaten ilk seçimde meclise giremezlerse kurulacak olan bu yeni parti ölü doğmuş bir bebeğe benzer. 

 

Kapan

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Marina