Reklamı Geç
Hatay Alo Böcek
Ekrem
Diva Otel
HM İnşaat Mustafa Karadeniz
Gökhan Moraloğlu

Gökhan Moraloğlu

Mail: [email protected]

Koyun can derdinde Kasap et derdinde

 

Koyun can derdinde Kasap et derdinde


Yaşamış olduğumuz deprem felaketinden sonra hepimizin sağlıklı ve huzurlu bir şekilde barınacağı mekanlara ihtiyacımız olmuştur, şimdilik bu ihtiyacımızı deprem bölgesinde kalan vatandaşlarımız konteyner ve çadırlarda karşılamaktadır.  

Benim gibi başka bölgelere giden insanlarda devletimizin verdiği yada imkan dahilinde kiraladıkları veya hayır sahipleri tarafından kullanıma verilen, binalarda bu ihtiyaçlarını gidermektedir.


Bir çok vatandaşlarımız devletten almış olduğu deprem yardımları ile hayata tutunmaktadır  bazı vatandaşlarımızda bu yardımlara ulaşamamaktan haklı olarak şikayetçi olmaktadırlar, bu yardımlara ulaşamakta zorlanan vatandaşlarımıza hep birlikte yardım etmiz gerekmektedir.


Deprem felaketinden dolayı insanların mücadele ettikleri bu zorlu ortamda en önemli konu, başımızı sokacağımız ve para kazanmak için çalışacağımız mekanlar öncelikli olmalıdır, ayrıca bunlara ek olarak sağlığımız için hayati önemi olan hastanelerin inşa edilmeleri, tarım arazileri ve gıda üretim tesisleride çok önemlidir, bu çağda biz insanların iletişim nakliye gibi çok önemli ihtiyaçları da söz konusudur.


Yukarıda saymış olduğum ihtiyaçların dışında elbette yine olmazsa olmaz dediğimiz ihtiyaçlarımızda vardır tüm bunlarla birlikte, tarihi kültürel varlıklarımızın da korunması ve tekrar ayağa kaldırılması için gerekli çabalar sarf edilmelidir, ama bunların hiç birinin aciliyetinin olduğunu düşünmüyorum, zaten konu olan bu kültürel değerlerimiz zaman içinde ve son yaşadığımız büyük depremde oldukça fazla zarar görüp yıpranmışlardır, bunların onarılıp yapılması çok büyük maliyet teşkil ettiğinden dolayı devletimizin öncelikli yatırımları hayati ihtiyaçları karşılayacak şekilde yapılmalıdır.


Depremden etkilenen vatandaşların acil ihtiyaçlarının karşılanması en az 2 yılı alacağından dolayı kültürel varlıklarımız için planlanan yatırımlar en az 2 yıl sonraya ötelenmelidir.


Eminim ki biz insanlar kültürel varlıklarımız dediğimiz mekanları olmadan da uzun bir süre yaşayabiliriz.


Bu yazımı okuyan herkese teşekkür eder sağlıklı günler dilerim.

 

Diva Otel

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Yükseliş