Reklamı Geç
Gökçesan
Nissan Arslanoğlu’ndan son fırsat!!
Bambinoo Eda Güneşer
Zeno Mobilya
Oğuz Kağan Neşeli

Oğuz Kağan Neşeli

Mail: [email protected]

Küresel Güçlerin Hatay üzerinden Emperyalist oyunları

Küresel Güçlerin Hatay üzerinden Emperyalist oyunları

 

 

* Ekim ayında Hatay'ın ilçesi İskenderun'da aynı anda bir çok farklı yerlerde orman yangınların çıkması ile ilçe merkezinde eylem yapmaya hazırlanan iki pkk lı teröristin emniyet güçleri ile çıkan çatışma sonucu etkisiz hale getirilmesini hep birlikte gördük.

 

* İki teröristin etkisiz hâle getirilmesinden bir gün sonra  İskenderun’da 2, Hatay’ın başka bir bölgesinde 2 olmak üzere dört bölgede yeniden orman yangınları çıkarıldı. Dolayısıyla burada bunların tesadüf olduğunu hiç kimse söyleyemez. Hayatın olağan akışına da aykırı bir durum. Bu demek oluyorki Hatay üzerinde emperyalist güçlerin çirkin emelleri devam ediyor.

 

* Terör örgütlerinin artık Türkiye'de eylem yapma imkanları kalmadı. Özelikle Pkk ve Daeş'e yurt içi ve yurtdışı yapılan operasyonlar sayesinde bu iki terör örgütünün beli kırıldı.Sınır geçişleri, pusu yapma, yol kesme, karakol basma gibi güçleri yok oldu.

 

* Bu tip eylemleri yapamayan terör örgütü pkk noktasal hedeflere yöneldi. Bunu ilk kez  teknik imkanlar kullanarak Hatay sınırına paramotorla sızarak geçtiler. Paramotorla  uçarak sınırı geçmek Pkk’lı teröristlerin kendi imkân kabiliyetlerin'de olan bir husus değil.

 

* Bu eylem şekli ppk’nın üstünde bir olay. Dolayısıyla burada çok rahatlıkla teröristlerin eğitildiği, yönlendirildiği, hedef gösterildiği bir istihbarat örgütünden bahsedebiliriz. Arka planda bu terör örgütlerini Türkiye’ye karşı teşkilatlandıran ve noktasal hassas hedeflere yönelten üst bir aklın yanı sıra farklı devletlerin  istihbarat örgütlerinin de destek verdigi açık bir şekilde belli.

 

* Amanos dağlarında bulunan paramotoru incelersek kanada ve İtalyan ortak yapımı olduğu açık bir şekilde belli oluyor. Terör örgütünün asıl amacı Türkiye' yi karıştırmak yangın ve eylem yaparak toplumsal huzuru bozarak iç karışıklıklar çıkarmayı hedef aldıkları açık bir şekilde ortada.

 

* Hatay sınırına sızan teröristleri takip ederek. Etkisiz hâle getiren Milli İstihbarat Teşkilatımızın bu eylemi engellemesi büyük bir başarıdır. Demek'ki bir devletin istihbarat ağı ne kadar güçlü olursa terörle mücadele etmesi o kadar kolay olur.

 

* Hatay daki terör eylemlerin'deki en ilginç nokta operasyon gücü bitmek üzere olan terör örgütünün özel bir grup seçerek, toplumsal bir barışın ve huzurun hakim olduğu Hatay'da eylem yapması düşündürücü bir nokta . Bunun en büyük diğer kanıtı ise; Hatay'ı hedef alan gurubun içinde sağ olarak yakalanan bir teröristin eski bir HDP milletvekilinin oğlu olduğu tespit edilmesidir. Bir kez daha belli oldu'ki küresel güçlerin Hatay üzerinden emperyalist bir oyun kurdukları biz kez daha ortaya çıkmıştır.

 

* Küresel  güçler her zaman terör üzerinden Türkiye'yi kendilerine göre dizayn etmek için her türlü fırsatı deneyecek. Artık Türkiye eskisi gibi değil. Küresel güçlerin emperyalist oyunlarına karşı Milli İstihbarat ve  güvenlik güçlerimiz her zaman gereken karşılığı verecek. Sonunda bu bilek güreşini de Türkiye kazanacak.

youtube

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Hit Abone Ol