Reklamı Geç
Bre Ciğerim
Ceviz Ticaret
Mehmet Bayrak
Güneyler
Oğuz Kağan Neşeli

Oğuz Kağan Neşeli

Mail: [email protected]

Misakı Milli Sınırları Suriye Ve Irak' In Bütünlüğü İçin Alternatif Seçenek Olabilir mi

MİSAKI MİLLİ SINIRLARI SURİYE VE IRAK' IN BÜTÜNLÜĞÜ İÇİN ALTERNATİF SEÇENEK OLABİLİRMİ
 

* Türkiye'nin yoğun baskısı sayesinde ABD'nin Suriye nin doğusundan aniden  çekilme kararı ortadoğuda ve suriye de taşları yerinden oynattı. ABD nin  Suriye'den çekilmesi Türkiye için siyasi bir başarıdır. Tüm dünya bir kez daha gördü Ortadoğuda ve Suriye'de  Türkiye nin içinde olmadığı bir plan hiç bir zaman başarılı olamaz. 
 

* Tabiki ABD nin verdigi bu çekilme kararı ne kadar gerçek. Bunu zaman gösterecek. ABD Afganistan'dan 17 yıl önce çekilme kararı aldı ve hala Afganistandan gitmedi. Irak tan 5 yıl önce çekileceğiz dedi ve hala ırak'ta ABD askeri üsleri mevcud durumda.

 

* ABD' nin askeri olarak Suriye'den çekilmesi ilk başta terör örgütü PKK ve pyd için büyük bir hayal kırıklığı olduğu açık bir şekilde görünüyor. Terör örgütü  pyd ve pkk bölgede var olabilmek için Türkiye'ye karşı kiminle ittifak kuracak şu anda bunun en büyük adayı Fransa ikici bir ihtimal var ama çok zayıf bir seçenek Arap Nato su kurucu gücü Mısır ve Suudiarabistan
 

* Fransa sokakları  ve Paris iki aya yakın  sarı yeleklilerin gösteri ve ayaklanması yüzünden yangın yeri. Fransa ekonomi bakanlığının verilerine göre, sarı yeleklilerin eylemlerinin başlamasından bu yana şirketlerin uğradığı zararlar nedeniyle 43 bin kişi işsiz kaldı. İşsiz kalan bu kişilerin devlete maaliyetinin en az 28 milyon avro olduğu belirtildi.
 

* Demek istediğim şu fransa bu kadar başında bela var. Fransa ve Cumhurbaşkanın Emmanuel Macronun tek derdi pyd ve pkk terör örgütünü korumak. Suriye'den ABD çekiliyor diye  adamların uykuları kaçtı. ABD'nin suriyeden çekildigi bölgeye gücü yetse Fransa ordusunun tamamını yollayacak. Fransa 1. Dünya savaşında olduğu gibi  Ortadoğuda sömürgeci bir güç unsuru ve söz sahibi olmak istiyor. 

 

*  Emperyalist güçlerin asıl amaçları Ortadoğuda büyük bir kürt devleti kürdüstanı kurmaktı. Abd sonunda ortadoguda büyük bir kürt devleti kurulmayacagini anladı. Türkiye bu planı suriye de elbab ve cerablus ve Afrini alarak PKK ve pyd nin Akdenize ulaşmasını önleyerek büyük kürdüstan hayellerini engelledi.
 

*  Ama ABD Ortadoğuda kürt devleti planlarından tam vazgeçmedi. Şimdi ikinci plan ise Ortadoğuda küçük bölgesel yönetim adı altında bir kac tane kürt devleti kurmak. İkinci plan olarak ABD İrana olası bir saldırı ve işgal hazırlığı içinde. 
 

* Suriye'de ki askeri güclerini bunun için çekerek hazırlık yapıyor. Tabiki ABD Ortadoğuda aynı anda Türkiye ve İran ile savaşamaz. Ortadoğuda Suriye ve Irak ın bölünmesi ve parcalanmasını engeleyen tek ülke Türkiyedîr. 
 

* Türkiye , Suriye ve Irak ın ilerde bölünmesi yada parcalanması halinde Kurtuluş savaşı döneminde misaki milli sınırlarının icinde bulunan  Suriye ve ırak kuzey bölgesini Türkiye Cumhuriyeti sınırları içine dahil edilecegini dünyaya ilan etmesi lazım. Ançak bu şekilde Suriye ve Irak ın bölünmesi ve parçalanması engellenmiş olur.
 

* Tabiki Türkiye'nin Ortadoğuda ilk önceliği Suriye ve ırak toprak bütünlüğüdür. Türkiye nin hiç bir ülkenin toprağında gözü yok. Ama Türkiye ve ortadogunun güvenliği ve huzuru için her şeyi yapacak gücüvardır. Bu güç Türkün damarlarındaki asil kanda mevcuttur. 
 

                                  

                                      Oğuz Kağan Neşeli

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Antikya