Reklamı Geç
Katık Döner
Hatay Market
Çelik Sigorta
Seral İnşaat
Hüseyin Mert Turan

Hüseyin Mert Turan

Mail: huseyinmertturan0@gmail.com

MONOTON HAYAT

 

MONOTON HAYAT

 

Kurallar , sıkıcı günler ,kısıtlanmış saatler …

 

Belki de günden güne bizi mahfeden ve hayatımızı belirleyenler bunlardı . Saatlerimiz yaşam şeklimiz ile boğuşuyor ,kaç dakikamızın kaldığını bile bilmediğimiz kısa hayatımızda .

 

Sevgiye verilen yer bile yok (üzücü) .

 

Bir kitap gibi hayatımız ancak bu sefer sonu bilinmeyen ve sayfa sayısı belirsiz bir kitap . Her günümüz bir satırla bile anlatılabilecek şekilde ( umutsuz ,çabasız ve bıkkın bir hayat ) . Uğraşmadan mutluluğu arayanlar arasında sen de varsın kendini kandırma boşuna . Herkesin hayatı o kadar klasikleşti ki falcıların işi baya kolay olacak . İşte tam da durumumuz bu ağlanacak haldeyiz ama ne ağlayan ne de umursayan var . Kendi satırlarına sahip kimse yok , yazmak ondan bu kadar güzel olsa gerek ( kimsenin karışmadığı eğlenceli ve özgür bir hayat ) . O kadar güzel ki kalemle buluşan hayaller , yaşam kaynağı diyebilirim . Bu kadar sıkıcı bir hayat çekilemez oluyor  ve hatta yaşanmamış diyebilirim .

 

 

 Kendinize zaman bile ayırmadınız şimdiye kadar hepimiz kalıplanmış kural ve yaşam biçimlerine göre ilerliyoruz daha doğrusu ilerleyemiyoruz ve bence başarısız hiçbir insan yok , sadece kurallar ile yontulmuş, istenilen hale getirilmiş ve kendini geliştirmeye izin bile verilmeyen insan var . Çok acı değil mi yaşayan bir ölü olmak , korku filmleri gerçekleşiyor işte …

 

Kuralları yaratıp kendi sonunu hazırlayan bir yaratığız , kendi ve tüm canlıların sonunu getiren yaratık . kendimiz dışında korkacak bir şey yok aslında .

 

 Tek yapmamız gereken kendimizi kontrol altına almak, o zaman kurallara bile gerek kalmayacak, inanın ki insanlık kendiliğinden gelişecek çünkü bizi yok eden ,gençliğimizi yaşamak isteyeceğimiz gibi değil de kurallarla öldürmek.

 

Aslında düşününce o kadar mantıksız ki mesela bize hep özgürlüğü insan haklarını anlattılar ancak istediğimiz hayatı kurallarla ve dünyanın hileleri ile kısıtladılar ve şuan da gittiğimiz yer o kadar kötü ki örneğin haberleri açın insanların hayatı , kimin nerde olduğu kısacası magazinden bahsediyorum ve işin garibi bunlar o kadar ilgi görüyor ki haddi hesabı yok, bunun yerine kendi hayatına sarılan insanlar olsa uzun olmasa da güzel bir hayatımız vardı .

 

Bir yandan da düşününce  tüm gençliğin başka çaresi yok , kitap okumak istese her bir kitap en az 50 TL yaşamak o kadar zor oldu ki okumak bile sadece parası olana .

 

Kendisiyle çelişen bu satırları özetleyerek bir satır ile kapatmak istiyorum “Hаyаt bir mаsаlа bеnzеr. Uzunluğu dеğil, iyi olup olmаdığı önеmlidir.(Victor Hugo )”

Son olarak kendi hayatınızı çizin yoksa sonumuz aynı (hüzün) “bari uğraştım” diyebilin .

 

HÜSEYİN MERT TURAN

youtube

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Yükseliş