Reklamı Geç
Gökçesan
Güler Tekstil Acil Kıyafet
Lövinda Butik
yükseliş
Oğuz Kağan Neşeli

Oğuz Kağan Neşeli

Mail: [email protected]

NATO'NUN GİZLİ ORDULARI 

NATO'NUN GİZLİ ORDULARI 
 

* NATO’nun gizli orduları harekete geçti. Bu işin arkasında bu operasyonel birimler vardır. 

Nato yani ABD aldığı bir kararla gizli ordulara Avrupa içinde operasyon emri verildi 
 

* Bu operasyonun ip uçları üç ay önce Manchester’de ortaya çıktı! Avrupa'ya mesajı burada verdi! Yapan da saldırıya uğrayan da işin gerçeğini biliyor. 
 

* Saldırı yapan Daeş olarak yansıtılıyor. Daeş'i kuran ve ortaya çıkaran ABD ve Avrupa Ortadoğu'ya rahat müdahale etmek için yaptıkları bir senaryo. 
 

* Burada asıl amaç ABD'nin hem Nato'yu hem İngiltere'yi Ortadoğu'ya yani geçmişte Irak savaşında olduğu gibi Suriye'de İngiltere'yi ve Nato'yu kendi yanında savaşın içine çekmek 
 

* Pentagon ile Trump, Ortadoğu’da Amerikan askerinin ciddi bir şekilde etkili olmasını istiyor. Düne kadar bunda başarılı oldular. Ancak ABD, dünyadaki her ülkeye operasyonunu İngiltere ile ortak yaptı. 
 

* ABD askerini gördüğünüz her yerde İngiliz askeri de vardı. Ama çok ama az! 

Konu Ortadoğu olunca işler karıştı! Anlaşma sağlanamadı. 
 

* İngiltere lojistik destekle bölgede eski hakimiyetini geri almak istiyor, ortakları üzerinden giderek İşte buna itirazı olan ABD İngiltere'yi yanında görmek istiyor! Tek arzuları bu. Kendilerince haklı nedenleri var. Yükselen ABD karşıtlığını böylece durduracaklarını düşünüyorlar! 
 

* Eğer İngiltere bölgede ABD ile yan yana gelmeyi elinin tersiyle iterse buna benzer saldırılar olacaktır. 
 

* İngiltere’de seçimlerden 15 gün önce 

düzenlenen bu saldırı, Pentagon’un en net mesajıydı. ABD için İngiltere’de iktidarda kimin olduğunun önemi yok. 
 

*ABD, Kraliçe’nin kendileriyle ortaklık yapıp yapmadığına bakar. Kraliçe, elinde olmayan sebeplerden dolayı Pentagon’a doğru itilmek isteniyor. Saldırının ana fikri bu. 
 

* NATO’nun gizli ordularının merkezi 50 yıldır olduğu gibi Brüksel'dir. Başkan Trump’ın Brüksel’e geçmeden önce yapılan bu saldırının tesadüf olduğunu düşünebilir miyiz?
 

* Amerika her ne kadar büyük bir devlette olsa buralarda yani Ortadoğu’da İngiliz aklına ihtiyaç duyuyordu. 
 

* İngiltere ABD ile çalışmak istemiyor. Türkiye ve Çin de öyle. Ama ABD silahla herkesi yola getireceğini düşünüyor. En büyük gücünü kullanarak rakiplerini masaya çekmek niyetinde. Bu mesajların alınıp alınmadığını yakında yaşanacak olaylarla göreceğiz… 
 

* Mücadele büyük mü büyük! Paylaşım savaşı inanılmaz boyutlarda! Her kavganın altında yatan ama bize söylenmeyen gerçek İpek Yolu'nu kontrol altına almak.
 

* Bu akıl İngilizler’in ‘ABD düşmanlığını büyütmeden silahla bunu nasıl başaracak bilmiyorum. Hiç ama hiç kolay değil… Fakat deneyeceklerini biliyoruz. 
 

* Aslında büyük kavga ABD ve İngiltere nin yeniden Çin'i büyümesi ile ortaya cikan İpek Yolu ve Akdeniz'in ticaret yollarını kontrol altına almak arasında.
 

* Türkiye'ye gelince; bölgede İpek Yolu ve eneji koridorunun geçiş güzergahında olduğu sürece Ortadoğu'nun merkezin de olmaya devam edecektir.

 

Oğuz Kağan Neşeli

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
CHP