Reklamı Geç
Hatay Alo Böcek
Güneyler
HM İnşaat Mustafa Karadeniz
Fima Oto Durmuş Yıkar
Halil kadir İşçioğlu

Halil kadir İşçioğlu

Mail: [email protected]

ÖNTÜRK GELECEK YÜZLER GÜLECEK 

 

ÖNTÜRK GELECEK YÜZLER GÜLECEK 


  2024 yerel seçimlerinin 31 Mart olarak açıklanmasıyla birlikte siyasi partilerde aday belirleme süreçleri,seçim sloganları ve çalışmaları bakımından yoğun mesailer harcandıktan sonra tüm siyasi partiler en güçlü adaylarla yola çıkarak seçim çalışmalarına hız verdiler.

Tüm siyasi partilerde hummalı çalışmaların olduğunu görmekteyiz. Seçim tarihinin 31 Mart olması siyasi tarihimiz açısından çok manidardır.


Bilindiği üzere 1909 yılında 31 Mart Vakası olarak tarihe geçen halk ayaklanmasını yinelemek isteyenlerin  ne yazık ki var olduklarını görmekteyiz.Tarih tekerrürden ibarettir anlayışından yola çıkanlar,meşru seçimlerle istedikleri sonuçları elde edemeyeceklerini anlayınca demokrasinin temel taşı olan sandıklara olan güveni zedelemek maksadıyla kaos ortamlarından beslenerek hem rakip adaylara kaset ve kumpaslar kuruyor hem de halkı galeyana getirmek istiyorlar.

Bu tür provakasyonların milletin nazarında artık pek bir inandırıcılığı kalmadı.İnsanlar bilinçli hareket ederek gönül terazisinde tartarak ve  aynı zamanda ince bir elekten geçirdikten sonra oyunu kullanıyor ve memleketinin geleceğini belirliyor.

Demem o ki bu tür karanlık işlere tevessül etmeden çıkın adam gibi vaatlerinizi sıralayın ve kararı millete bırakın.

Siyasi partilerin seçim sürecinde çalışmalarını yürütürken şu hususlara dikkat etmesinde fayda görüyorum;


*Öncelikle adaylar ehliyet ve liyakat sahibi uzman kişilerden oluşan kadrolar ile yola çıkmalıdır


*Vatan,millet sevgisini topluma anlatmalı,milli ve manevi değerlere hassasiyet göstermelidir


*Gönül belediyeciliği ilkesini benimseyerek milletle  gönül köprüleri inşaa etmelidir


*Seçildikten sonra halka kapılarını kapatmayacağına dair ikna çalışmaları yapılmalıdır


*Kim oy verdi,vermedi bakılmaksızın memleketin en ücra köşelerine kadar ayrım yapmadan hizmet götürüleceğine millet ikna edilmelidir


*Belediye çalışanlarının kime oy verirse versin işini yaparken kendisine halel getirmediği sürece işten çıkarılmamasının garantisi verilmelidir


*Memleketi kalkınma hamlesi için büyük ve güçlü projelerin hazırlanarak  hayata geçirilebilirliği hususunda inandırıcı olunmalıdır 


*Sosyal belediyecilik anlayışıyla tüm yoksul ve yardıma muhtaç insanların belirlenerek adaletli bir şekilde insanların ihtiyaçları karşılanmalıdır

 

Yazılacak daha bir çok madde var aslında fakat tek bir cümle ile tamamlayacak olursak mütevaziliği hiç bir zaman bırakmayacak ve halka hizmet hakka hizmettir düsturu ile toplumun tamamını kucaklayacak kişileri muhakkak millet göreve getirecektir.


Yukarıda saydığım kriterlerin vücut bulmuş hali elbette Cumhur ittifakı Hatay büyükşehir belediyesi başkan adayı sayın Mehmet ÖNTÜRK' tür.

Hatay'ı enkaz kent olmaktan kurtaracak, liyakatlı kadrolarıyla ve en önemlisi merkezi yönetimle entegre bir şekilde memleketi ayağa kaldıracaktır. 


Kalın sağlıcakla 

Halil Kadir İŞÇİOĞLU

 

Diva Otel

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Fima Oto Durmuş Yıkar