Reklamı Geç
Fima Oto Durmuş Yıkar
Diva Otel
Fima Oto Durmuş Yıkar
yükseliş
Oğuz Kağan Neşeli

Oğuz Kağan Neşeli

Mail: [email protected]

Ortadoğu Ve Akdeniz'in İki Mühürlü Kapısı Türkiye ve Mısır

Ortadoğu Ve Akdeniz'in İki Mühürlü Kapısı Türkiye ve Mısır

* Akdeniz Atlas Okyanusu'na bağlı, kuzeyinde Avrupa, güneyinde Afrika, doğusunda Asya kıtaları bulunan deniz. 2.5 milyon km² bir alan kaplayan deniz Cebelitarık Boğazı ile Atlas Okyanusu'ndan; Süveyş Kanalı ile de Kızıldeniz'den ayrılır. 

* Dünyanın en büyük denizidir. Asya Avrupa ve Afrika’yı birbirine bağlayan bir denizdir. Akdeniz enerji kaynakları ve trasferleri bakımından çok önemli bir denizdir Doğalgaz ve petrol yatakları bakımından oldukça zengindir. 

* Akdeniz de bu kaynaklar şuana kadar hiç kullanılmadı. Araştırmalara göre Akdeniz de yani suyun altında en az Ortadoğu topraklarının altında yatan Petrol ve doğalgaz miktarı kadar enerji rezervi mevcutur.
* Şu anda Ortadoğu’da Suriye’de Irak ve Libya da devam eden savaşların asıl sebebi budur. Akdenizi kontrol altına almak.

* Bunun en açık örneği İsrail Akdeniz de son iki yıl içinde sondaj yaptığı Tamar-2" adını verdikleri bölgeden 8,9 trilyon metreküp doğalgaz rezervi bulması bunun ispatı diyebiliriz.

* Bu yüzden Rusya ABD Almaya Fransa İngilterenin Akdeniz de ve Ortadoğu’da bulunma sebebleri bu zengin kaynaklardan pay almak ve enerji yolarını kontrol altına almak içindir.

* Tabiki Batı bu zengin kaynakları ele geçirmek için bir senaryo kurdu ve film Arap baharı şekilde başladı. Böylece Tunus ve Mısır ı kontrol edip Suriye ve Libya' yı böldüler
* Bu sayede ilk önce Kuzey Afrika'ya müdahale ederek Libya da Kaddafi yi linç ederek devirdiler. Ve Lipya yı üç parçaya böldüler.

* Ama Batı’nın Akdeniz ve Ortadoğu yu tamamen kontrol altına almak için kilit noktada bulunan iki ülkeyi de kontrol etmesi gerekir. Bu iki ülkeye Ortadoğu ve Akdeniz'in Mühürlü kapsı diyebiliriz.

* Mühürlü kapıların birincisi Türkiye İkinci si Mısır dır. Bu iki ülkeyi kontrol eden Akdeniz ve Ortadoğu yu ve bu bölgedeki enerji kaynaklarını kontrol altında tutar. Avrupa ve ABD'de Ortadoğu'yu ve Akdenizi ele geçirmek için bir plan devreye soktular. 

* Batı ilk önce bunu Türkiye de 28 ve 30 Mayıs 2013 yılında Gezi parkı eylemlerini başlatarak denedi.Türkiye deki hükümeti devirip Türkiye yi kontrol altına almak istedi ve bunda başarılı olamadı.

* Ama Batı pes etmeyerek ikinci Mühürlü kapı olan Mısırda aynı oyunu oynadı. Demokratik seçimlerle gelen Mursi ve hükümeti ni ( Bu kısmı dikkatli okuyun ) Türkiye deki gezi parkı eylemlerinden 33 gün sonra Mısır' daki Askeri darbeye destek vererek gerçekleştirdi.

* Böylece batı tarihler 3 Temmuz 2013 göstediğinde Mısır da Demokratik seçimle gelen Hükümeti devirerek İkinci Mühürlü kapıyı kırdı diyebiliriz. 

* Avrupa nın ve ABD nin Mısır daki darbeyi kınamamasının nedeni Türkiye'de yapamadıklarını Mısır üzerinde yaparak Ortadoğu ve Akdeniz deki güç dengesini kendi çıkarları doğrultusunda değiştirdiler diyebiriz. Batının Ortadoğu yu ve Akdenizi kontrol etmesine engel tek güç Türkiye kaldı dersek yanlış olmaz.

* Avrupa ve ABD Ortadoğu ve Akdenizi ele geçirmek için pes etmedi. 2013 yılında 17 ve 21 Aralık tarihlerinde Türkiye de Meşru Hükümeti devirmek için yeni bir kumpas kurarak tekrar denediler. Bundada başarılı olamadılar.

* Batı en son olarak Türkiye de Demokratik yapıyı devirmek için bu sefer kanlı bir darbe planı hazırladı. Bu darbede baş aktör olarak Fetö teröristlerini kullandılar. 15 temmuz 2016 darbe kalkışmasını kanlı bir şekilde yaptılar ve yine başarısız oldular. 

* Bu sömürge konusunda vicdansız olan Batı için son kale konumda olan ve Ortadoğu nun ve Akdeniz'in kırılmayan tek Mühürlü kapsı olan Türkiye yi ele geçirmek için yeni planlar devreye sokacaklar.

* Bu planlar şu anda Suriye’ üzerinden devam ediyor Türkiye yi Suriye gibi bölmek ve yönetmek için Pyd ve pkk açıkça destek veren ABD ve Avrupa nın iki yüzlü siyasetini artık herkes açık bir şekilde görüyor. 

* Eger Türkiye düşer ve Mühür kırılır Akdeniz ve Ortadoğu da düşer. Bundan dolayı Türkiye nin bölgede aktif bir sekil'de olması lazım. * Eğer Bu savaşı kendi bölgemizde ve topraklarımızda kabul edersek bu savaşı kaybederiz. Savaşı onların topraklarında yapacağız ki canları yansın. Böylece savaşın sadece sömürge'den ibaret olmadığını savaşın çirkin yüzünü görsünler.

* Bu savaş geçmişte Osmanlı Devletinin 1683 yılında Kaybettiği II Viyana kuşatmasın devamıdır.Yani sonun başlangıçı diyebiliriz. Ortadoğu nun Viyanası şuan Türkiye diyebiliriz eğer biz bu savaşı kazanırsak. Batı kaybeder. Ortadoğu daki milletler devler Türkiye etrafında toplanır. Ortadoğu'ya barış ve özgürlük gelir.

* Türkiye Batı karşısında dik ve kararlı durdukca Batı kaybedecektir bunu herkes bilmesi gerekir. Artık zamam hattı müdafaa degil sathı müdafadır.

Oğuz Kağan Neşeli

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Yükseliş