Reklamı Geç
Güneyler
Antakya Kuru Temizleme
Vadi
Katık Döner
Oğuz Kağan Neşeli

Oğuz Kağan Neşeli

Mail: okn1976@hotmail.com

Sanal Para Bitcoin Nedir? Ve Ne Kadar Güvenlidir?

 

Sanal Para Bitcoin Nedir? Ve Ne Kadar Güvenlidir?

 

* Dijital dünyanın temelleri olarak nitelendirilen Kiripto dijital Para diger adı ile sanal para dünya ekonomisinide çığ gibi büyüyor.

 

* Dünyada  Kiripto paraya şimdiye kadar yatırılan sermaye 2 trilyon doları geçti. Bu dünyada değerli maden olan gümüşe

Yatırılan paradan daha fazla. Türkiye Kiripto parada dünya'da %16 ile 4' ncü. Avrupa da ise ilk sırada yer alıyor.

 

* Kiripto para en büyük sermaye. Bitcoin de 59 bin dolarla Kiripto borsasında işlem görüyor. Kiripto borsasında Bitcoin'den  hariç yüzlerce Kiripto coin var. Kiripto para büyük oranla sadet zinciri diye bildiğimiz sisteme benziyor. Peki Kiripto para yani Bitcoin ve diyer Coinleri ne kadar güvenli.

 

* Kripto varlıklarda gerçekleştireceğiniz işlemler önemli derecede finansal kayıplara yol açabilir. Kripto Varlıklardaki alım satım işlemleriniz veya ani fiyat hareketleri sonucunda kar elde edebileceğiniz gibi zarara da uğrayabilir, paranızın tümünü kaybedebilirsiniz. Bu nedenle, işlemlerinizi gerçekleştirmeye karar vermeden önce, piyasadaki tüm riskleri anlamalı finansal durumunuzu ve sınırlamalarınızı dikkate alarak karar vermelisiniz.

 

* Kripto Varlıklara ilişkin piyasa fiyatları tahmin edilemez şekilde değişkenlik gösterebilir. Kripto Varlıkların gelecekteki piyasa fiyatının yönü spekülatif olup, tahmin edilemez. Kripto Varlıklara ilişkin olarak, siber saldırı düzenlenmesi, çalınma, çeşitli güvenlik ihlallerinin yaşanması, piyasaya erişimin kısıtlanması, elektronik veya teknolojik arızalar yaşanması, network programının son bulması riskleri bulunmaktadır. Kripto Varlıklara ilişkin riskleri anlamadığınız sürece bu varlıklarda işlem yapmamalısınız.

 

* Kripto borsasında Varlıkların her zaman piyasada işlem görmeye devam edeceği konusunda herhangi bir beyan ve taahhütte bulunmaz. Listelenen herhangi bir Kripto Varlık,  kendi takdirine bağlı olarak ve önceden bildirimde bulunmaksızın Kiripto borsası

tarafından listeden çıkarılabilir veya işleme kapatılabilir.

 

* Kiripto borsaları herhangi bir  Varlık için piyasaların aktif ve likit olacağına dair bir garanti vermemekte veya taahhütte bulunmaktadır. Yani kısacası Kiripto yada bitcoin riskini bir yatırım aracıdır. Bu riskleri göz önünde bulunarak bitcoin borsalarında yatırım yapmak lazım.

Komagene

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Hit Abone Ol