Reklamı Geç
HM İnşaat Mustafa Karadeniz
Yükseliş Koleji
CHP
Hatay Alo Böcek
Oğuz Kağan Neşeli

Oğuz Kağan Neşeli

Mail: [email protected]

Türkiye'nin Suriye Politikası Ve Karşısındaki Şer Odakları

Türkiye'nin Suriye Politikası Ve Karşısındaki Şer Odakları

 

* Türkiye, Suriye’de barşı ve huzuru istiyor. Suriye'yi terörden ,iç karışıklık ve kaostan kurtulması için elinden geleni yapıyor. Bunun için ilk önce kendi sınırlarını koruyarak Suriye’den gelebilecek her türlü terör saldırısını engellemek için güvenli bir bölge oluşturdu.

 

* Suriye’de rejimin idlipte sivillere kadın çocuk demeden orantısız bir güçle saldırması sonucu Türkiye sınırlarına iki milyon Suriyeli  mültecide gelmesi bardağı tarşıra son damla oldu. Bu nedenle Türkiye’nin Bahar kalkanı harekatını düzenlemesi kaçınılmaz hale geldi

 

* Türkiye için  hali hazırda bulunan 4 milyon suriyeli ek iki milyon Suriyeli mülteci gelmesi kabul edilemez bir durumdu. Türkiye Adana,

Astana ve Soçi antlaşmasına dayanarak Suriye de idlipte mücadele etmek zorunda kaldı .Türkiye düzenlediği Bahar kalkanı  harekatı ile idlip e ve bölgeye huzur ve barış  getirmek  için düzenledi.

 

 * Ayrıca Türkiye  Bahar kalkanı harekatında rejimin ordusu karşısında ne kadar güçlü bir

Düzenli ordusu  olduğunu bir kez daha kanıtlanmış oldu. Özellikle Dünyada iha siha teknolojisi kulanan üç ülkeden biri olduğunu kanıtladı. ABD ve Çin ve Türkiye bu teknolojiye sahip ülkeler.

 

* Türkiye tek mililet olarak Bahar Kalkanı  Harekatına gönülden destek verdi. Son bir ayda 54 şehit verdik. Buna karşı Esad ve rejim ve İran milis gücü  çok büyük kayıplar verdi. Bu kayıplar

 

* 135 tank, 22 zırhlı araç, 45 top, 44 çok namlulu roketatar, 5 hava savunma rampası, 12 tanksavar, 4 havan, 29 pikaba monteli uçaksavar, 1 İHA, 8 helikopter, 49 çeşitli araç, 7 mühimmat rampası, 24 zırhlı araç, 9 mühimmat deposu, 4 uçak, 2 füze rampası, son rakam 3 bin 557 rejime ait asker ve onlarla beraber bu mücadelenin içinde olan kişiler de etkisiz hale getirildi, öldürüldü. Şehitlerimizin kanlarını silah arkadaşları yerde bırakmadı. Her bir şehidimize karşılık onlarca rejim unsurunu etkisiz hale getirerek uçağından tankına tüm malzemelerini imha ederek çok ağır bedeller ödettik. Ayrıca  Neyrab Havaalanı’nı yerle yeksan ettik, kullanılamaz hale getirdik.

 

* Türkiye küresel güçlere ve Suriye rejime karşı düzenledigi Bahar harekatında bazı engeller ile karşı karşıya geldi. Bahar Kalkanı harekatının başladığı  İlk günden beri Türkiye de olumsuz algı operasyonları yapıldı. Bahar Kalkanı Harekatına gölge düşürmek isteyen bazı çevreler Suriye  Rejimin  düzenlediği hain bir hava saldırısı sonuçu 36 askerimiz şehit olmasını bile siyasete alet ettiler.

 

* Ve yaptıkları çelişkili açıklamalar bile

tamamen algı operasyonuna yönelik bir çalışma olarak gerçekleşti.

 

* Şer odaklarının kafa karıştıran ve beyin yakan algı operasyonları

 

* Savaşa hayır diyorlardı Rusya ile antlaşma yapılacağı anlaşınca şimdi neden Rusya ile anlaştık. Diyorlar

 

* Hani o yere göğe sığdıramadığınız, her fırsatta gidip Türkiye'yi şikayet ettiğiniz Avrupa var ya Rusya Kırım'ı ellerinden alırken tek bir karşılık bile veremediler..

 

* Türkiye artık ne Amerika'ya muhtaç ne de Rusya'ya mecburdur. Bugün kendi ajandasını uygulayan, bekası için iki süper güç ile hiç çekinmeden çarpışan bir Türkiye var.

 

* Sosyal medyada belirli bir merkezden idare edilen hainlerin yürüttüğü kara propaganda yapan hainlerin amacı başka. Türkiye, Mehmetçiğimizin intikamını misliyle aldı. Esed’i askeri olarak mahvetti..

 

* Bunlar dün...

Savaşa Hayır diyorlardı...

Bugün Niye Ateşkes imzalandı diyorlar...

Dün Suriyelileri istemiyoruz diyorlardı...

Bugün neden Suriyelileri gönderiyorsunuz diyorlar...

Dünyada böyle bir tür yok..

 

* Türkiye ve Ortadoğu nun huzuru için Suriyede barış ve huzurun olması şart. Bunun için Suriye ilk önce demokratik bir siyasi ortamına geçmesi lazım. Türkiye Suriye, nin bütünlüğü ve demokratik bir düzene geçmesi için her türlü desteği vermek için elinden geleni yapıyor. Ve bunun için Suriye deki terör unsurlarını temizlemeye devam ediyor.

 

                                             Oğuz Kağan Neşeli

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Güneyler