Reklamı Geç
HM İnşaat Mustafa Karadeniz
Alo Böcek
Bambinoo Eda Güneşer
Güler Tekstil Acil Kıyafet
Mehmet Keser

Mehmet Keser

Mail: [email protected]

Vah Benim Güzel Ülkem 1

 

Vah Benim Güzel Ülkem 1

 

Vah benim güzel ülkem nereye gidiyor böyle.

Ülkemiz yabancı istilasında !! Ukraynalı,Rusyalı Antalya ve Alanyayı adeta istila etmiş durumdalar. Ev fiyatları,kira fiyatları uçtu gitti. Hatay,Gaziantep,Ş.urfa,Kilis,K.maraş,Adana,Mersin Suriyeli göçmen ile doldu taştı.

İstanbul ,İzmir Faslılar,Afganlar,İranlılar, Iraklılar,çeşitli Afrika ülkelerinden gelen insanlar ile doldu taştı. Yüzyılın en önemli sorunlarından biride dünyada göç sorunu olacak.

Ülkemizde bulunan ve sayıları bilinmeyen kaçaklar. Düzensiz göçler ülkemizin başını ağrıtacak gibi. Bu sadece demografik yapıya zarar vermediği gibi ekonomimize büyük sorun teşkil ediyor.

Bu ülkede 2022 yılında  11 milyon insanımız sosyal yardım almış. Ben demiyorum bunu açın bakın resmi kaynak verisi bu. Şimdi biz buna sevinmeli miyiz ! yoksa bu kadar insanlarımız bu yardımlara muhtaç kalmış buna mı yanalım. Ülkede kayıt dışı çalışan sayımız 10 milyon insan fazla evet yanlış duymadınız 10 milyon insan bunlar aktif çalışma hayatındalar ve hiçbirinin sigortaları yok.

Bunlar sadece ülke vatandaşı sayıları yabancılara gelmeyin daha. Ülkede 4 milyon civarında 15 yaş üstü işsiz var. Tabiki bu rakam işkur'a başvuru yapanlar ; Ya yapmayanlar!! . Alelacele bir Eyt yasası çıkacak plansız  ve başka mağdurlar yaratarak.

2008 yılında aylık bağlama oranlarını düşürür iken bir yandan alırken bir yandan da verseydiniz şayet ; yani yaş bekleyen insanlardan 2 veya 3 sene gibi imtiyaz sağlasaydınız bugün böyle bütçeye yük gelmeyecekti.

Bugün de bu sorun fazla gündem olmazdı. Hemde fazladan bekleyen ben gibi insanlarda fazladan beklememiş olurdu. Neyse bu konu bitmez.

Vah benim güzel ülkem 2 yi bir kaç gün sonra yine sizlere buluşturmak isterim.

Kalın Sağlıcakla .....

 

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Alo Böcek