Reklamı Geç
Samandağ Hastanesi
Pati Oto Yıkama
Güneylerr
Özyurt Silah

Babadan Oğula Kalan En Değerli Miras 'Akkuş Kıraathanesi'

Komagene

Babadan oğula kalan en değerli miras “Akkuş Kıraathanesi”

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bulunan sanayi sitesinde 65 yıldır işler durumda olan Akkuş Kırathanesi’nin oldukça ilginç bir hikayesi var.

Kıraathanenin mevcut sahibi Halil İbrahim Akkuş’a baba yadigarı olan meşhur Şaban Usta’nın Kıraathanesi 65 yıldır müşterilerin uğrak mekanı olmaya devam ediyor.

İşyerleri bulunan esnaf başta olmak üzere araçlarını tamire getiren vatandaşların da rağbet gösterdiği Akkuş Kıraathanesi’nde sıcak içeceklerin yanı sıra yaz ayının vazgeçilmezi haytalı da müşterilerin iştahını kabartıyor. 

AKKUŞ: 65 YILDIR BURADAYIZ 

Hatay usulü yapılan ve içenlerin sıcak havada içini ferahlatan haytalı ve daha pek çok içeceklerin sunulduğu Akkuş Kıraathanesi sahibi Halil İbrahim Akkuş, sitemize özel olarak yaptığı açıklamada, “Biz 65 yıldır buraya müşterilerimizin hizmetindeyiz.

Sıcak içeceklerimizin yanında soğuk meşrubat ve nefis haytalımız da müşterilerimizin istemesi durumunda sunuma hazırdır. Buranın ilk sahibi benim babam Şaban Akkuş’tu. Ondan bize miras kaldı. Burası bizim için dünya servetinden daha değerli. Babam bu dükkan sayesinde bizlere yıllarca baktı büyüttü.

Biz de ondan kalan mirası koruyup geliştirmeye çalışıyoruz. Burada sanayi esnafımıza ve araçlarını tamire getiren vatandaşlara gün boyunca hizmet vermekteyiz. Tüm vatandaşları işyerimize lezzetlerimizi tatmaya ve soluklanmaya bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

Akkuş Kıraathanesi Reyhanlı Fidanlık Mahallesi Sanayi Sitesi No 68 adresinde hizmet vermeye devam ediyor.

Görsem Anaokulu

Son Eklenen Videolar

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Tosthane