Reklamı Geç
Merkez Market
Özyurt Silah
Musullu Ticret
Özyurt Silah

Beyazay’lı kadınlardan anlamlı etkinlik

Komagene

 

Beyazay’lı kadınlardan anlamlı etkinlik

 

Türkiye Beyazay Derneği Hatay Şube yönetimi 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Görme Engelliler ve Güvenlik Günü dolayısıyla görme engelli vatandaşları ağırladı.

Beyazay’lı kadınlardan anlamlı etkinlik

Antakya 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nda Başkan Aynur Kırgız Karaçete öncülüğündeki dernek üyeleri görme engellilerle buluştu. 


KARAÇETE: BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ 


Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Başkan Karaçete yaptı. Karaçete konuşmasında, “Bugün 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Görme Engelliler ve Güvenlik Günü. Biz de görme engelli kişilerin sosyal hayat içinde yaşadıkları zorlukları dünyaya hatırlatmak için burada toplanmış bulunuyoruz.

Beyazay’lı kadınlardan anlamlı etkinlik

Beyaz baston kullanımı 1921 yılında Londra’da trafik kazası sonucu görme yetisini kaybeden fotoğraf sanatçısı James Biggs’in dış dünyanın kendisini fark etmesi için bastonunu beyaza boyaması ile başladı. Baston kullanımı görme engellilerin çarpma, düşme, yaralanma riskini azaltır. Kendilerine güven duygusunu, sosyal etkinliklere katılma ve bağımsız hareket etme yetilerini arttırır. Beyaz baston, görme yetisini kaybedenlerin özgürleşme ve bağımsızlaşmasının sembolüdür.

Yeter ki kalpler kör olmasın. Sen yoksan bir eksiğiz. Birlikte güçlüyüz” ifadelerini kullandı. 


HAYIRSEVERLER ENGELLİLERE BEYAZ BASTON HEDİYE ETTİLER 


Etkinlik kapsamında Züleyha Kaya, Halide Usanmaz, Faruk Şahin, Fidan Çayırcı sağlık şehidi Ferdane hanım adına İsminin açıklanmasını istemeyen bir hayırsever engelli vatandaşlara beyaz baston hediye etti.

Beyazay’lı kadınlardan anlamlı etkinlik

Etkinliğe katılan engelliler onuruna kokteyl düzenlendi. Dernek üyeleri, park içerisinde gözlerini kapatarak engellileri anlamak için yürüyüş yaptılar.

Program, hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Görsem Anaokulu

Son Eklenen Videolar

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Yükseliş