Reklamı Geç
Yönden
Abdullah Diril Eylül Ticaret
Komagene
Bizim Kebap

Reyan hayallerine Türkiye'de kavuştu

Komagene

 

Reyan hayallerine Türkiye'de kavuştu


- Suriye'de 7 yıl önce park halindeki bomba yüklü aracın patlatılması sonucu bacağını kaybeden 13 yaşındaki Reyan Muhyiddin, Türkiye'de protez bacağına kavuştu

hayallerine Türkiye'de kavuştu


- Artık yürüyüp koştuğunu, hayallerine kavuştuğunu söyleyen Reyan, "Recep Tayyip Erdoğan dedemden de bana Türk vatandaşlığı vermesini istiyorum" dedi

HATAY (İHA) - Suriye'de 7 yıl önce, evlerinin önünde oyun oynarken bindiği park halindeki bomba yüklü aracın patlatılması sonucu bacağını kaybeden 13 yaşındaki Reyan Muhyiddin, Türkiye'de hayallerine kavuştu. Protez bacak takıldıktan sonra artık gezip koştuğunu söyleyen Reyan, "Recep Tayyip Erdoğan dedemden de bana Türk vatandaşlığı vermesini istiyorum" dedi.


Suriye'nin başkenti Şam'da yaşayan Reyan Muhyiddin (13) 2014 yılında evlerinin önünde oynarken bindiği bomba yüklü aracın patlaması sonucu bir bacağını kaybetti. Olay tarihinde 6 yaşında olan Reyan diğer bacağında ise kemik kaybı yaşadı.

hayallerine Türkiye'de kavuştu


Türkiye'ye getirilerek protez bacak takılan Reyan, artık yürüyüp koşabiliyor.


Yaşadığı o anları İhlas Haber Ajansı muhabirine anlatan Reyan Muhyiddin, "Şam'daki evimizin önünde arkadaşlarımla oynarken saklanmak için bir aracın içine girdim, aracın altına bomba koymuşlardı, araçtan ineceğim sırada bomba patladı, bir bacağımı kaybettim ve diğer bacağımda kemik kaybı oldu, tedavi amaçlı Türkiye'ye geldim burada Tıp Eğitim Derneğinde kaldım. O sırada buraya ziyarete gelen Orhan Osmanoğlu ve Naciye Osmanoğlu benim bu durumumdan etkilenerek, tedavi olmamı ve protez bacak takılması için yardımcı oldular Allah onlardan ve Tıp Eğitim Derneğinden razı olsun hayallerime kavuştum. Artık koşuyorum okula gidebiliyorum arkadaşlarımla gezmeye gidiyorum" diye konuştu.

hayallerine Türkiye'de kavuştu


Reyan ayrıca, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dedemden de bana Türk vatandaşlığı vermesini istiyorum Türk olmak istiyorum" dedi.

Görsem Anaokulu

Son Eklenen Videolar

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Hit Abone Ol